Berth

מהי אקזמה?

הגדרות

אקזמה משפיע על 10-20 אחוזים של תלמידים.

המילה 'אקזמה' בא מן המילה היוונית זה אומר "לרתוח". "דרמטיטיס" מגיע מהמילה היוונית לעור שני המונחים מתייחסים מצב העור בדיוק. עבור אקזמה פשטות הוא המונח המשמש בדרך כלל כאן, אם כי שתי המילים ניתנות להחלפה.

אקזמה היא דלקת מגרד של העור קשור מידה שונה עם תכונות אחרות כגון:

  • אדמומיות של האזורים הנגועים של העור
  • בדרך כלל עור יבש, אשר מעובה לעתים קרובות בתחומים אשר נשרט
  • גושים או שלפוחיות באזורים שנפגעו
  • סימני זיהום שטחי כגון בכי או פיקדונות פריכים.

אקזמה מחולק למספר קטן של קבוצות משנה המבוססים במידה רבה בגורמים שעשויות להיות חשוב ביותר בגרימת אקזמה אצל כל אדם אחד, אבל חשוב להכיר בכך את הסימפטומים ואת מראה העור בכל הסוגים הללו יכולים להיות בדיוק אותו הדבר. כמו כן, מערכת הסיווג הוא רחוק מלהיות מושלם כפי שהוא לעתים קרובות קשה או בלתי אפשרי לומר במדויק מה גורם אקזמה להתרחש בכל אדם אחד.

קווי הטיפול של סוגים שונים של אקזמה הם גם דומים. ההבדלים העיקריים הם לעשות עם הגורמים בפרט גורמים אקזמה של פרט.

לכן, אם זה נחשב בעיקר בשל חשיפה לחומר מגרה בעבודה אז סר או הגנה מפני גירוי זה תהיה חלק חשוב בניהול אקזמה של אותו האדם לעומת מישהו אחר ללא היסטוריה כזו של חשיפה.

קבוצות עיקריות

  • אטופיק: סוג "אלרגי" לעיתים קרובות אצל אנשים שגם להם יש קדחת השחת או אסטמה.
  • אלרגית ממגע: עקב עור קשר לחומר כדי המצב בו הפרט הוא רגיש. אותו החומר אינו גורם אקזמה אצל אדם שאינו רגיש לזה.
  • גורם אלרגיה: עקב מגע עור עם כימיקלים מעצבנים, אבקות, חומרי ניקוי, וכו 'לתקשר עם חומר כזה עשוי לגרום אקזמה אצל כל אדם, אם כי מידה מסוימת של שונות אישית עדיין קיימת.
  • Discoid: מופיע כאיים נפרדים של אקזמה על רקע של עור רגיל.
  • Seborrhoeic: בתינוקות מופיע באזור החיתול ואת הקרקפת. אצל מבוגרים, גם מופיע על הקרקפת ובסופו של קמטים בעור בין האף ובצידי הפה. יכול להיגרם על ידי זיהום.
  • אחרים: קבוצה שונה כולל אקזמה של הרגליים נגרמות על ידי דליות pompholyx - צורה מגרדת מאוד הממוקם על הידות מורכבות קטנות או (לפעמים) שלפוחיות גדולות.

אקזמה בפועל

אקזמה היא מצב שכיח. אקזמה אטופית משפיעה על 10-20 אחוזים של תלמידים 3-5 אחוזים מהמבוגרים באירופה, וזה מתחיל להיות נפוץ יותר. גידול של בין שניים או פי חמישה כבר ראה ב -30 השנים האחרונות, מסיבות שאינן רחוקים מלהיות ברור.

סביר להניח כי למרות הגדלת החשיפה לאלרגנים (חמרי פרוטאין שאליו אנשים יכולים להיות אלרגיים) כגון קרדית אבק הבית וגורמים סביבתיים אחרים היו הגורמים העיקריים לעלייה זו.

למרות כמה שיטות תעשייה ישנות צמצמו את רמת החשיפה של עובדים מגרות כימיקלים יש עדיין הרבה דוגמאות בפועל עניים, או של טיפול לקוי הננקטים ברמת הפרט בטיפול בחומרים הידועים כגורם פוטנציאל אקזמה מגע מגרה.

אפילו בתוך הסביבה הביתית יותר ויותר חומרי ניקוי, ממיסים, דטרגנטים, שמנים וחומרים אחרים העלולים להזיק לעור זמינים בקלות.

טיפול אקזמה הוא בדרך כלל יעיל רוב האנשים אבל אקזמה חמורה יכול להיות קשה לנקות. דבקות טוב את האלמנטים הבסיסיים של הטיפול בדרך כלל יעבדו היטב אך רק לעתים רחוקות ניתן לומר אקזמה להיות לריפוי.

הוא יוצא דופן כדי להיות מסוגל לזהות ולחסל סוכן יחיד גרימת תגובת העור רוב הזמן אנחנו צריכים להסתפק לשיפור המצב ולא להיפטר ממנו לגמרי.

הסימפטומים אקזמה

גירוד

זהו הסימפטום העיקרי, ובלעדיה פריחה אינה בשל אקזמה (אלא אם כן את הגירוד שופר על ידי טיפול). Itch הוא גם תכונה משותפת של מחלות עור רבות אחרות, כמו גם להיות סימפטום של מגוון רחב של מצבים רפואיים מגוונים ולא בעיקר לעשות עם העור, אז למרות שזה סימפטום 'חיוני' באבחון אקזמה הוא לא ספציפי עבורו.

אנחנו עדיין לא לגמרי מבינים מה גורם לגרד, אבל סיבי עצב מתמחים בהעברת תחושת הגירוד להופיע להתקיים בתוך העור. כמו עצבים אחרים, בסופו של דבר מחוברים אלה אל חוט השדרה וכן הלאה למוח. זה היה אמור להיות מחשבה כי תחושת הכאב נסעה יחד באותם סיבי עצבים כמו לגרד אבל זה נראה עכשיו להיות סביר. מעניין לציין, כי שתי תחושות יכולות לפעול אחד נגד השני. לפיכך הקלת גירוד חמור עלולה לפעמים להיות לו מגרימת כאב במקום, כפי שניתן לראות מישהו שמעדיף את אי הנוחות של אמבט חם מאוד לזה של גירוד מתמיד.

פעולת הגירוד עצמו עשוי לגרום אותות עצביים לנסוע במורד סיבי כאב, חסימה והגירוד מלהיות מנוסה.

אודם

אדמומיות מוגברת של העור בדרך כלל אומר את זרימת הדם מוגברת. רשת נרחבת של כלי דם זעירים (נימים) נמצאת בשכבות העמוקות יותר של העור המקרינים לולאות כלי קטן לתוך בשכבות שטחיות יותר. השכבה העליונה של עור מאוד מורכבת של תאי עור מתים אין אספקת דם, כך חתך שטחי לרמה זו לא לדמם.

כאשר עור מודלק ברשת המקומית של כלי דם מתרחב, גברת זרימת דם ולהפוך אותו אדום. התהליך של דלקת אקזמה הוא מורכב ויכול להיות מופעל על ידי מגוון של גורמים, אך אחד נוסף חשוב לקחת בחשבון בעת ​​אקזמה מתלקחת הוא הנוכחות של זיהום חיידקים.

כאשר זיהום חיידקים נכנס לשכבות העמוקות של העור יש בדרך כלל עלייה ניכרת אדמומיות וחום מן הרקמות. ההכרה כי זה יכול להיות בגלל זיהום חשוב בהבאת אקזמה תחת שליטה.

התעבות

מהי אקזמה? הגדרות.
מהי אקזמה? הגדרות.

העור של תחומי אקזמה כי כבר מודלק לזמן הם בדרך כלל הרבה יותר עבה עור מעושה. בעיקר זו מתרחשת כתגובת הגנה של העור לטראומה החוזרת והנשנית של גירוד.

אקזמה לעתים קרובות משפיעה על העור באזורים סביב המפרקים כגון המרפק, מאחורי הברכיים מול הקרסוליים (ה 'flexures') שבו העור גם צריך להיות במיוחד גמיש. בדרך כלל אחד לא ייראה פיצולים בעור כאן (סדקים), כמו העור המעובה אינו מסוגל לכופף באופן רגיל.

שלפוחיות

המחקר המיקרוסקופי של מבנה עור אקזמה מראה שיש הידבקות פחות בין תאי העור, במיוחד בשכבות העליונות של העור. זה תורם לכיול ומקל לחיידקי עור להיכנס לשכבות העמוקות, בין הפערים.

זה גם עושה את זה אפשרי עבור נוזלים ברקמות לטפטף בין התאים, ואם מספיק, כדי לאסוף לאוספים או שלפוחיות. שלפוחיות קטנות ניתן לראות אקזמה פעיל אבל בגדולים לעתים עלולים להתרחש, גם בשל האופי המסוים של אקזמה או בגלל דלקת עור מגיעה יחד גם כאשר השלפוחיות עלולות להתמלא לא רק עם נוזל צלול אך גם מוגלה.

קרומי

הנוזל כי נוטף מן עור מודלק עשיר בחלבון. כאשר זה מתייבש במגע עם האוויר החלבון הוא נשאר מאחור כפיקדון פריך. לעתים קרובות זה קורה בשילוב עם זיהום, כאשר הקרומים הנגועים בדרך כלל יש צבע זהוב. מעין קרום נוצר דומה נצפה במצב עור זיהומיות בשם סעפת, אשר נתפס בדרך כלל אצל ילדים בגיל בית ספר יסודי כפי שהוא מועבר בקלות על ידי נגיעה. בשנת סעפת בטיפול בזיהום מבטל את הבעיה, אבל זה כמובן רק חלק ממה שנדרש אקזמה. לעתים קרובות הרופאים מתייחסים אקזמה נגוע כמו להיות 'impetiginised'.

ציונים של אקזמה

דרך נוספת שימושית לסווג אקזמה מבוססת על מידת הפעילות ובמשך כמה זמן האקזמה הייתה פעילה.

חד

'אקוטי' בשפה רפואית אמצעי פתיחה מהירה. לעתים קרובות תנאים שמגיעים על פני תקופה קצרה של זמן הם גם די נמרצים בפעילותן, למרות במובן צר 'אקוטי' לא צריך לקחת כדי להיות מילה אחרת "חריף".

אקזמה חריפה ולכן תהיה שטח שהתעורר לאחרונה יהיה אדום, כנראה גם יש שלפוחיות ואולי קצת נוטף או קרומי.

כרוני

"כרוני" כראוי פירושו ארוך שנים. לאחר השלב הראשוני של פעילות שכך מעט מעוור כי כבר באקזמה לזמן מה הם יבשים, קשקשים, מעובה הסדוק.

נגוע

בכל שלב של אקזמה היא יכולה להידבק. זה לא תמיד יהיה ברור שונה אקזמה חריפה אלא אם קיימות שלפוחיות מלאות מוגלה. עם ניסיון אחד בדרך כלל ניתן להבחין הקרום הזהוב של זיהום ולאסוף רמזים האחרים המרמזים זיהום.

אפשר לשלב את הסוגים (דרמטיטיס, seborrhoeic, וכו ') עם הכיתה (אקוטי, כרוני, הנגועה) בסופו של דבר עם מערכת סיווג סבירה של אקזמה. עם זאת, נראה הרבה יותר פשוט בדף ממה שהוא במציאות!