Berth

היתרונות הבריאותיים של הליכה

הממשלה ממליצה על לפחות 30 דקות של הליכה מהירה או פעילות גופנית אחרת חמש פעמים בשבוע.

טיולי רגליים נקראות לעתים קרובות התרגיל המושלם. זה משהו מדהים כל כך פשוט - לשים רגל אחת לפני השנייה - יכול להיות כל כך משקם וממריץ.

אבל הראיות הרפואיות הן משכנעות. אם ניקח נמרצים רגילים טיולים עוזר לך להישאר בריא, לחיות יותר והמגביר שלך הערכה עצמית ומצב הרוח.

מגיש הטלוויזיה ונשיא הטיילים ג'וליה ברדבורי הוא הפנים המודרני של הליכה. תשוקתה התחילה בתור בן שש של מחוז פיק עם אביה: "אני אוהב את השיא מחוזי, לאורך השנים, הליכה עם אבא דרך העמקים וגבעות כורכר, פתחתי רוח חיצונית נוחה."

סדרת הטלוויזיה של ברדבורי ויינרייט הליכות רכבת הליכות סייעו לעורר עניין מחודש הליכה הארץ. סקר טיילים חשף 77 אחוזים מהמבוגרים באירופה - כ -38 מיליון בני אדם - ללכת לשם הנאה לפחות פעם בחודש. מתוכם, 62 אחוזים לכסות יותר משני קילומטרים פעם.

עם דרישות כל כך הרבה על הזמן שלנו, זה יכול להיות קשה כדי לפנות מקום לטיול כדאי. אבל אם אתה יכול לנהל שתהיה לנו אחד, ההחזר יכול להיות עצום - להרים כל סיבוב עבור המוח, הגוף והנפש.

רענן את דעתך

יש משהו על הגליל הקבוע וקצב הליכה משחררת את הנפש ואת ניצוצות קשרים יצירתיים, אז זה לא מפתיע סופרים רבים השתמשו הליכה כדי לעורר יצירתיות.

"ללכת ולהיות מאושר, ללכת ולהיות בריאים," אמר צ'ארלס דיקנס. הליכון פנומנלי, ביומניו הקליט איך, במהלך הטרקים 20 מייל, הוא היה בא עם חלקות בזכות הרומנים שלו.

בין אם אתם חולמים על רב מכר משלך, או להבין אתגר בעבודה או בבית, הליכה נותנת לך זמן לחשוב. "אני מנסה ללכת הביתה מהמשרד פעם או פעמיים בשבוע," אומרת קייטי, 26, מצפון לונדון. "זה עוזר לי לברוח מחשב המיילים שלי, והוא נותן לי מקום לחשוב באמצעות פרויקטים חדשים."

עבור ילדים, המילים 'בוא נלך לטיול "עלול לעורר גניחות של מחאה, אבל עם קצת דמיון ניתן להפוך למשפט לתוך תענוג.

"ילדים זקוקים שבילים לחקור... שבילים לאורך הגן, בדרך לבית הספר, במסדרונות דרך הצמחייה או בעשב הגבוה," כתב הסופר נסיעות מאוחר ברוס צ'טווין. אם אתה יכול, ליצור דרכים לתכנן נתיבים שיפעילו סקרנותם של ילדים ואת תחושת הגילוי.

שרה, בת 38, מ טונברידג בקנט, משתמשת בגישת סיפורים עם האחייניות שלה, בקי, שבע, ו אמיליה, חמש.

"המצאתי מסלול קצר סביב יער אשדאון איפה אנחנו הקראנו כמה קטעים מ פו דוב ואף שחקנו משחק של מקלות פו. הבנות היו מחוברות. "

שפר את הגוף

"הליכה היא התרופה הטובה ביותר של האדם," אמר הרופא היווני הקדום היפוקרטס, למרות שהוא כנראה דיבר יותר מ תחושות בטן מאשר מחקר רפואי. T

ימי hese, יש שפע של ראיות מדעיות כדי להראות כי הליכה קבועה מסייעת להפחית את הסיכון של לחץ דם גבוה, הרי רמות כולסטרול, מחלות לב, שבץ, סוכרת סוג 2 וחלק הסרטן.

הממשלה ממליצה על לפחות 30 דקות של הליכה מהירה או פעילות גופנית אחרת חמש פעמים בשבוע. 'בריסק' כלומר תוכל לנשום קצת יותר מהר מהרגיל, מרגיש חם והלב שלך פועם בקצב מהיר מעט יותר, אבל אתה עדיין מסוגל לנהל שיחה.

כתוצאה מכך, תוכניות הליכה נמצאות בעלייה. ברובע בלונדון ofTower המלטס, קצין תחבורה בת קיימא הרחל מיילי קימה הולכת על תכנית מרשם, שבו רופאים מקומיים יכול להפנות מטופלים לתכנית 10 שבועות.

'על ידי הצטרפות הטיולים השבועי שלנו, המשתתפים יכולים יזום לנהל משקל, סוכרת ומצבים בריאותיים אחרים שלהם, "אומר מיילי.

"הם מקבלים מונה צעדים ועודד כדי לפקח על ההתקדמות שלהם, שבוע אחרי שבוע, לקראת אורח חיים פעיל יותר."

אפילו הולך לטיול יומי קצר יחסית יכול לעזור. "מחקרים מראים שאנשים שהולכים לפחות חלק מהדרך לעבוד הם פרודוקטיביים יותר, מאושרים יותר לסירוגין חולים פחות," אומר מיילי.

שחזור נשמתך

כמו חלוץ תנועה איטי, ומחבר בשבח איטי, קרל אונורה אומר, 'תנועה ברגל יכול להיות מדיטטיבית טיפוח רוח איטית. כשאנחנו הולכים, אנחנו מודעים לפרטים סביבנו - ציפורים, עצים, שמים, חנויות ובתים, אנשים אחרים. אנחנו יוצרים קשרים. "

יצירת קשרים אלה עם הסביבה שלנו יכולה לרומם את רוחנו. צוות מחקר באוניברסיטת אסקס הראו כי מימוש ירוק '- הליכה בסביבה טבעית - ניכרת מפחית את רמות מתח, משפר את מצב הרוח ואת ההערכה העצמית. אז לנצל את ההזדמנות כדי להתחבר עם הטבע בכל פעם שאתה יכול.

כאשר אתה בראש לפארק, יערות, נהר או החוף המקומי שלך, לשמור את החושים ערניים על מנת לכוון את מה שמסביבך. השמיים, למשל. של מדריך Cloudspotter ידי גאווין הפרטור-Pinney אומר לך את ההבדל בין cirrocumulus (אדוות, שמיים מקרל) ו נימבוסטרטוס (גשם מתקרב), או מתוך של ויל Cohu Of The Woods יעזור לך להבחין בעצים אפר אלונים ועצי אדר.

אתה יכול אפילו ללמוד למצוא אוכל משלך. סוזי, 59, מ Surrey, מצטרף אחד ofFergus הקורסים של Forager לחפש פטריות מאכלות, צמחים ובעלי אצות, ולאחר מכן ארוחת ערב מבושל על אש פתוחה, תוך שימוש במרכיבים היו מחפשים. "נדהמתי מספר צמחים אכילים הגוברת גדר-חיה ביער שלנו, ולמד כיצד להבחין המבחר וטעים lookalikes רעילים," היא אומרת.

לשפר את החיים החברתיים שלך

"הקסם האמיתי של pedestrianism אינו טמון בהליכה, או בנוף, אבל את מדברת," אמר מארק טוויין. אתה יכול להשתמש הליכה לשוחח ולהתעדכן עם בן זוגך, משפחתך וחבריך; נהנה מהאתגר-ו-צפצף עננת מטפס על גבעה יחד; או אולי להצטרף לקבוצת הליכה.

מגיש הספורט BBC קלייר מקריח נהנה הליכה כפעילות חברתית. הראיונות שלה עבור פטפוטים של רדיו 4 להפריך את הרעיון של מטפס להיות פעילות נישה.

"ישנם סוגים שונים של הליכה מסוגים שונים מאוד הליכונים," היא אומרת. "לא כל אחד חייב ללבוש את מעיל הגשם, קרסוליות להניף מקל." בסדרה האחרונה שלה, מקריח הלך עם אמנים, מוזיקאים ובעלי כלבים. כמו שהיא אומרת, 'חווית הכושר אינה מתאימה לכל אחד. ישועה מגיעה בצורה של הליכה מהסוג ישנה וטובה. "

אז למה אתה מחכה? זה בקושי רעיון חדש - אבל לפעמים, את הישנים הם הטובים ביותר.

גרהם ברקר פועל Walk במזרח, מיזם חברתי לעודד יותר הליכה במזרח לונדון.

אנשים אחרים גם לקרוא:

הערעור של חיוור: חנה בטס, שיזוף הוא התגלמות הכיעור, שלא לדבר קטלני.

לגרש את הרעיון של גוף מושלם ': עורך לואיז Chunn מדווח.

תשליך הדיאטה, לקחת שליטה על החיים שלך: מרגיש טוב עם עצמך אין שום לעשות עם להיות רזה.