Berth

חורק שיניים: כאב ראש אמיתי

AK-47, פטיש אוויר, חולדה מכרסמת את דרכה קורות. אלה הם רק חלק מן אנשי הדרכים לתאר חריקת שיניים. אבל את ההרגל יכול להיות יותר מסתם מטרד למשפחה ולחברים - עבור חלק זה יכול להיות כאב ראש אמיתי.

שחיקה לילה-זמן יכול לרדד שיניים לגרום לכאבי ראש.

להתיש אותך

פרנסס מויל היא עובדת קיצבת-הילדים מבארים בדרום ויילס כבר חורקת שיניים שלה במשך 13 שנים.

פראן ראשון הפך מודע לבעיה כאשר היא חזרה הביתה אחרי החיים בגרמניה במשך שנה, וחזרה שיתוף שינה עם אחותה.

פראן, בת 34, אומר: "אחותי העירה אותי כדי לספר לי שאני עושה רעש נורא זה. אבל לא הייתי מודע לכך שאני עושה את זה. אני לא יכול לעשות את זה כאשר אני ער - הוא עובר אותי ".

למזלה של אחותו של פראן, הם אינם חולקים חדר יותר. אבל שחיקה הפכה במהרה לבעיה עבור פראן עצמה.

"אני יודע מתי היה לי לילה קשה במיוחד. הלסת שלי נהיה ממש כואב ומתוח. אני מקבל כאבי ראש זה יכול להביא על מיגרנה. יש לי שן העליון רגיש אשר מתישהו כואב לי שם מאוד, וכל השיניים שלי הן שטוחות מפני שחיקה אותם יחד. "

שורש ילדות

אבל מה גורם לאנשים לטחון את שיניהם, והאם הוא משהו להיות מודאג?

רופא שיניים ביורן טופ מקרדיף מסביר: "חריקת שיניים, או bruxism, הוא מצב שבו חולים או עיתונות, מתהדקים, או פיזי חורקת השיניים שלהם אחד נגד השני כשהם ישנים, למרות שחלקם brux אנשים בשעות היום. זה קורה כאשר הנשיכה לא מולא - כאשר קיים חוסר איזון ".

הנשיכה, או 'חסימה' כמו רופאי שיניים לקרוא לזה, הוא מונח המשמש לתאר איך השיניים התחתונות מתאימים זה לזה עם השיניים העליונות. חסימה טובה היא חיונית על מנת שתוכל ללעוס כראוי, וכתוצאה מכך ישנו אינסטינקט חזק בשבילנו לפתח ביס מושלם.

מר טופ אומר: "זה לא נדיר עבור ילדים, כאשר שיניהם תיבקענה, brux קצת לטחון את שיניהם חסימה. זהו תהליך שאנחנו אמורים גנטיים לעשות - זה מתוכן בתוכנו.

"כל השרירים שלנו נשלטים על ידי עצבים, בעיקר עצב הפנים, אלא גם את השרירים המשמשים לעיסה נשלטים על ידי העצב המשולש - העצבים המוטוריים. הם מתגוררים חלק מיוחד של המוח.

'מפרק הלסת אינו משותף ראוי. זה יותר איבר חושי מכל דבר אחר - הוא חש שבו הלסת שלנו היא בכל רגע נתון. אם הלסת התחתונה נדחפה מתוך עמדה מושלמת זה נותן אותות למוח להתחיל bruxing לנסות ולקבל את השיניים כדי לסגור כמו שצריך. "

כאשר עקיצות מתח

אבל אם שחיקה הוא משהו שאנחנו אמורים לעשות כילדים, מדוע חלק מבוגר להמשיך?

מר טופ אומר: 'Bruxism מחובר לבעיות רגשיות ופסיכולוגיות, כך שאנשים הנמצאים תחת לחץ נוטים brux יותר.

"אני רואה תלמידים חורקים השיניים שלהם במהלך בחינות, למשל. Bruxism היא תופעה שכיחה למדי כמו הרבה אנשים נמצאים תחת לחץ. "

הגנה על הלבנים הפנינים שלך

כיום ישנם טיפולים יעילים bruxism, כך ומטחנות לא צריך להתפטר עצמם אל עתיד של שיניים משוטח מזון רך.

הצעד הראשון להשגת הטיפול הוא לזהות יש לך בעיה. לאחר לבדוק קופצים סדירים אצל רופא השיניים יאפשר לרופא השיניים כדי לזהות כל ללבוש יוצאת דופן מדמיע על השיניים, למרות שאנשים רבים לברר על שחיקה שלהם כי הם לשמור על החברים שלהם או משפחה ער בלילה.

Bruxism יכול להיות מטופלים עם טיפול שרירים כדי לשחרר את השרירים. הנשיכה ניתן לתקן על ידי onlays, כתרים או סתימות.

אם זה לא עובד אתה יכול להיות מצויד עם סד או toothguard מיוחד, אשר מתאים על מנת הלסת התחתונה או העליונה שחוקה בלילה. חותם של השיניים נלקח סד פלסטיק אז הוא עשה במעבדה.

הסד עובד על ידי ערב את הלחץ בפה. זה מחדש תוכניות 'החלק של המוח השולט בתנועה, כך הלסת לא תקבל את האות להתחיל שחיקה. היא גם יוצרת מכשול פיזי בין השיניים כדי להגן עליהם מפני נזק נוסף.

אם מתאים סד

מיכאלה Magnertoft, מנהל מכירות מלונדון, היה מצויד סד כשהיתה בערך 16. החבר שלה אמר לה כי היא חושקת שיניה, למרות שהיא לא היתה מודעת לכך, היא סבלה רוך וכאב לה פנים וצוואר.

מיכאלה, עכשיו בגיל 31, אומר: "אני חושב שגיליתי את זה בזמן כדי למנוע נזק לשיניים שלי. היה לי כשלוש שומרים חדשים במהלך 15 השנים האחרונות.

'השומר מתאזן לחץ בשיניים ולא שיש לחץ על שתי שיניים. זה בהחלט עובד, כי אם יש לי תנומה אין השומר שלי אני מייד מקבל כאב ראש וכתפיים כואבות. "

חשוב לקבל את שומר פיו מצויד כהלכה. מר טופ אומר: 'אתה חייב להתאים את הקיבוע כראוי. אתה לא יכול לקבל את זה עשה, לשים אותו וזה סוף הסיפור - שתבדוק כל שן אחת לוודא כי שכל אחד הוא נושך על הסד '.

אם אנשים עדיין סובלים מכאבי ראש כאשר הם לובשים הסד שלהם, זה מצביע על המשמר אינו מצויד כראוי והם צריכים לחזור רופא השיניים שלהם, מר טופ אומר.

אם אתה חושב שאתה מטחנה, ללכת לראות רופא השיניים שלך. אם אתה לא רשום עם רופא שיניים, ההסתדרות לרפואת השיניים האירופית או אמון הטיפול הראשוני המקומי אמורה להיות מסוגל לעזור לך למצוא בפועל באזור שלך.

מידע נוסף

אירופה שיניים האגודה: www.bda-dentistry.org.uk