Berth

Isovorin (חומצה פולינית)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
צמצום תופעות לוואי של כימותרפיה מטוטרקסט חומצה פולינית (כמו סידן levofolinate / סידן levoleucovorin) Wyeth Pharmaceuticals

איך זה עובד?

הזרקת Isovorin מכיל את levofolinate סידן המרכיב הפעיל, הידוע גם בשם levoleucovorin סידן. זהו מלח סידן של ויטמין הנקרא חומצה levofolinic, אשר קשורה חומצה פולית. זה בדרך כלל המכונה פשוט כמו חומצה פולינית.

חומצה פולינית היא ויטמין שיש לו שימושים שונים. הוא משמש כדי להפחית את תופעות הלוואי של מינונים גבוהים של מטוטרקסט רפואה אנטי-סרטנית. כמו כן הוא משמש בשילוב עם fluorouracil רפואה אנטי סרטניות (5-FU), כפי שהוא הוכח להגביר את קצב התגובה לרפואה נגד סרטן זה.

בטיפול בסרטן עם מטוטרקסט רפואה כימותרפיה, חומצה פולינית ניתנת עבור 'טיפול הצלה פולינית חומצה ". זה עוזר לתאים בריאים להתאושש מההשפעות של מטוטרקסט.

Methotrexate פועלת על ידי חסימת הפעילות של אנזים בגוף שנקרא דיהידרופולאט רדוקטאז. תאים סרטניים בגוף להשתמש אנזים זה להמיר חומצה פולית הנצרכת בתפריט לחומצה tetrahydrofolic. לאחר מכן הם משתמשים חומצת tetrahydrofolic כדי להפוך את החומר גנטי חדש, המאפשר לתאי הסרטן לגדול ולהתרבות. עם זאת, תאים בגוף בריא גם להשתמש אנזים זה לעשות חומצה tetrahydrofolic. אז בעוד methotrexate יכול לעצור תאי סרטן מלייצר חומצת tetrahydrofolic לגדול ולהתרבות, יש לה גם את אותו אפקט בתאי גוף בריאים. זה מה גורם תופעות לוואי של כימותרפיה, למשל, ירד מספרם של תאי הדם הלבנים.

חומצה פולינית היא נגזרת של חומצת tetrahydrofolic ובדרך כלל ניתנת 24 שעות לאחר מטוטרקסט. היא לא צריכה להיות מומרת על ידי דיהידרופולאט רדוקטאז כדי לשמש את תאי הגוף, כך שהוא עוקף את הפעולה של מטוטרקסט ומאפשר לתאים לגדול ולהתרבות שוב. תאים בריאים רגילים להתאושש מהר יותר מאשר תאים סרטניים זה עוזר למנוע את תופעות הלוואי של methotrexate. המטרה היא בהדרגה לכווץ את הסרטן במשך מספר מחזורים של כימותרפיה, מה שמאפשר לתאים בריאים להתאושש שביניהם.

Fluorouracil (5-FU) הוא תרופה כימותרפית עובדת בצורה שונה methotrexate. הוא מגיב עם tetrahydrofolate בתוך תאים ויוצר קומפלקס כי הוא מזיק לתאים. חומצה פולינית משמש בשילוב עם 5-FU כדי להגדיל את כמות tetrahydrofolate בתוך התאים ולכן להגביר את האפקט של 5-FU. הוכח כדי להגביר את האפקטיביות של 5-FU ב לטיפול בסרטן מעי גס מתקדם.

הזריקה ניתנת ישירות לתוך שריר או וריד, או הוא מדולל וניתן טפטוף לוריד (עירוי תוך ורידים).

למה זה משמש?

 • צמצום תופעות לוואי של מטוטרקסט רפואה כימותרפיה (טיפול הצלה).
 • שיפור ההשפעה של תרופת כימותרפיה fluorouracil (5-FU) בטיפול בסרטן המעי גס מתקדם.

אזהרה!

 • הזרקת אסור שזה יהיה מנוהל לתוך עמוד השדרה (intrathecally).
 • כאשר ניתנו לטיפול הצלת פולינית חומצה, רפואה זה לא צריך להינתן באותו הזמן כמו מטוטרקסט, כמו התרופות ואז לבטל את כל השפעות אחרות.
 • כאשר משתמש בשילוב עם 5-FU, רפואה זה תשפר את תופעות הלוואי אשר נגרמות על ידי 5-FU, במיוחד אצל אנשים זקנים, חלשים או חלשים. הטיפול המשולב לא צריך להיות נכתב או ממשיך אצל אנשים שיש להם כל בטן או תופעות לוואי במערכת עיכול, כמו שלשול או דלקת פה מודלק, עד הסימפטומים האלה נעלמו לחלוטין.

לא לשמש

 • חסר ויטמין B12 (אנמיה ממארת).

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.
אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • תרופה זו יש להשתמש בזהירות במהלך הריון, ורק אם התועלת הצפויה לאם היא גדולה יותר מכל סיכון אפשרי לעובר. לייעוץ רפואי מהרופא שלך.
 • תרופה זו עוברת לחלב אם. יש להשתמש בזהירות אמהות מיניקות, ורק אם היתרונות לאם להכריע כל הסיכונים לתינוק היונק. לדון עם הרופא שלך.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

נדירים (להשפיע בין 1 בשנת 1000 ו 1 ל -10,000 אנשים)

 • התקפים.
 • התעלפות.

נדיר מאוד (להשפיע פחות מ -1 ל -10,000 אנשים)

 • תגובה אנפילקטית.

תדירות לא ידועה

 • תגובות אלרגיה.
 • כוורות (סרפדת).
 • קדחת (pyrexia).

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.
לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

חשוב לספר לרופא או לרוקח אילו תרופות אתה כבר לוקח, כולל אלה לרכוש אותה ללא מרשם ותרופות צמחיות, לפני שאתם מתחילים טיפול בתרופה זו. באופן דומה, לבדוק עם הרופא או הרוקח לפני נטילת כל תרופות חדשות, במהלך טיפול עם זה אחד, כדי לוודא כי השילוב בטוח.

מינונים גבוהים של התרופה עלולה לנטרל את ההשפעות של תרופות אנטי-אפילפטיות הבאה, דבר אשר עלול להגדיל את הסיכון של התקפים אצל אנשים הנוטלים תרופות הבאות:

 • phenobarbital
 • פניטואין
 • primidone.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

Refolinon

חומצה פולינית (כמו סידן folinate) טבליות הזרקה זמינות ללא שם מותג, כלומר כמו הגנרית הרפואה.