Berth

Viroflu (חיסון נגד שפעת)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
מניעת השפעת וירוס שפעת מומת Janssen-Cilag

איך זה עובד?

Viroflu הינו חיסון נגד שפעת עונתית (שפעת). היא פועלת על ידי מעורר את התגובה החיסונית של הגוף לנגיף השפעת, מבלי הגורם למחלה.

כאשר הגוף נחשף אורגניזמים זרים, כגון וירוסים וחיידקים, מערכת החיסון מייצרת נוגדנים נגד. נוגדנים לעזור לגוף להכיר ולהרוג אורגניזמים זרים. לאחר מכן הם נשארים בגוף כדי לסייע בהגנה על הגוף מפני זיהומים בעתיד עם אותו אורגניזם. תופעה זו ידועה בשם חסינות פעיל.

המערכת החיסונית מייצרת נוגדנים שונים עבור כל אורגניזם זר שהוא פוגש. פעולה זו יוצרת מאגר של נוגדנים המסייע להגן על הגוף מפני מחלות שונות.

חיסונים מכילים תמציות או צורות מומתות של חיידקים או נגיפים הגורמים למחלות. צורות שינו אלה של אורגניזמים לעורר את המערכת החיסונית לייצר נוגדנים נגד, אבל לא באמת לגרום למחלות עצמם. הנוגדנים המיוצרים נשארים בגוף כך שאם האורגניזם הוא נתקל באופן טבעי, את המערכת החיסונית יכולה לזהות אותו ולתקוף אותו, ובכך מונעים ממנו גורמי מחלות.

וירוס או חיידק כל מגרה את המערכת החיסונית לייצר סוג מסוים של נוגדן. משמעות הדבר היא כי חיסונים שונים נדרשים כדי למנוע מחלות שונות.

חיסונים לשפעת לעורר את המערכת החיסונית לייצר נוגדנים נגד הנגיף הגורם לשפעת. וירוס השפעת, לעומת זאת, משתנה המבנה שלה כל זמן (מוטציה). משמעות הדבר היא כי מדי שנה חיסון שונים המכילים זנים שונים של הנגיף היא זקוקה. כל המותגים של חיסון נגד שפעת השנה מכילים שלושה זנים שונים של נגיף שפעת אשר זוהו על ידי ארגון הבריאות העולמי והאיחוד האירופי כמו להיות נפוץ עבור עונת 2012 לשנת 2013. אלה הם זן H1N1 של שפעת, זן H3N2 של שפעת A ו זן של שפעת B.

חיסון שפעת יש לחזור כל שנה לפני תחילת עונת ההשפעה עם החיסון המתאים, אושר. הגנה מפני שפעת מתרחשת בדרך כלל תוך שבועיים עד שלושה שבועות לאחר החיסון, ואורך ההגנה משתנה, אבל בדרך כלל נמשך 6 עד 12 חודשים.

למה זה משמש?

 • מניעת שפעת עונתית (שפעת) אצל מבוגרים וילדים בגילאי שישה חודשים ומעלה.

חיסון שפעת עונתי מומלץ לאנשים שמנהלים בסיכון מוגבר לסיבוכים, כגון דלקת ריאות או שאושפזו בבית חולים, אם הם מקבלים שפעת.

אנשים אלו ניתן למנות את מעל גיל 65 שנים, אנשים המתגוררים ארוכות להישאר בבתי טיפול מגורים, נשים בהריון ומי שישה חודשים או יותר של גיל עם אחד או יותר מהתנאים הבאים: מחלת ריאות כרונית, כוללים אסטמה; כליות, כבד כרונית, לב או מחלה נוירולוגית; סוכרת; זיהום HIV; או מערכת חיסונית underactive, או עקב מחלה או טיפול. אנשים שחיים עם מישהו שיש לו מערכת חיסונית תת גם מומלץ שתרכיב שפעת, כמו גם מטפלים עובדי מערכת הבריאות המעורבים בטיפול בחולה ישיר.

משרד הבריאות גם המליץ ​​ילדים בגילאי שנתיים עד 17 שנים הנמצאים בריאים צריך להיכלל בתוכנית חיסון נגד שפעת. עם זאת, לא תהיה היכולת להרחיב את התוכנית לכל הילדים עד 2014 לכל המוקדם. ילדים יינתנו חיסון חדש בשם Fluenz, אשר מנוהל על ידי תרסיס לאף.

איך זה נתון?

החיסון צריך להינתן בכל שנה לפני תחילת עונת השפעת (הזמן הטוב ביותר לעשות את זה הוא מספטמבר עד תחילת נובמבר).

למבוגרים וילדים בוגרים יותר החיסון בדרך כלל ניתן כזריקה יחידה לתוך השריר של הזרוע העליונה.

החיסון עשוי גם להיות נתון מתחת לעור (תת-עורית).

ילדים בגילאי חצי שנה עד פחות מתשע שנים אשר לא חוסנו בעבר נגד שפעת יש לתת מנה שנייה של חיסון לפחות ארבעה שבועות לאחר החיסון הראשון שלהם. ילדים שעברו בעבר חיסון שפעת צריכים רק מנה אחת.

אזהרה!

 • מותג זה של החיסון נגד השפעת נמצא קשור לעלייה בסיכון של גרימת חום אצל ילדים מתחת לגיל חמש שנים. כמו ישנם מותגים אחרים של חיסון נגד שפעת שאינם משויכים עם בעיה זו, אלה הם העדיפו חיסון ילדים מתחת לגיל חמש. (ראה סוף הדף עבור חיסונים נגד שפעת אחרות.) Viroflu אמור לשמש רק אצל ילדים מתחת לגיל חמש אם חיסון שפעת חלופי אינו זמין. הרופא, האחות או הרוקח תיתן לך עצה כיצד לנהל חום עם אקמול או איבופרופן צריך ילדכם לקבל טמפרטורה לאחר Viroflu.
 • חיסון זה יהיה להגן מפני שפעת היחידה שגרמה זנים של וירוס שפעת כי הם קשורים באופן הדוק לאלה שנמצאו בחיסון. זה לא ימנע מחלות דמויות שפעת נגרמות על ידי חיידקים אחרים.
 • אנשים שיש להם מערכת חיסונית underactive, למשל עקב פגם גנטי, מחלות כגון HIV, או טיפול עם תרופות לדיכוי מערכת חיסון כגון כימותרפיה, סטרואידים במינון גבוה, או כשמה כן, למשל משומשות בהתאם השתלת איברים, לא יכולים לייצר מספר מספיק של נוגדנים בתגובה לחיסון זה. כתוצאה מכך, החיסון עשוי להיות פחות יעיל אצל אנשים אלה. לדון עם הרופא שלך.

לא לשמש

 • אנשים עם מחלה או זיהום קודח. (החיסון יידחה עד לאחר ההחלמה).
 • אנשים שהיו להם בעבר תגובה אלרגית חמורה (אנפילקסיס או התקף אסטמה חמור) לביצים או חלבון עוף. (עם זאת, אם אין חיסונים חינם-ביצה זמינים, חיסון נגד שפעת זה מכיל רמה נמוכה מאוד של ovalbumin ויכול להינתן בבית החולים, שם יש מתקנים לטיפול אנפילקסיס אם היא מתרחשת, לאנשים עם אלרגיה ביצה קשה.)
 • אנשים שהיו להם בעבר תגובה אלרגית חמורה (אנפילקסיס) בפני אנטיביוטיקה polymixin B או neomycin.
 • Viroflu אינו מומלץ לילדים מתחת לגיל חמש שנים של גיל, אלא אם אין מותגים בטוחים יותר של חיסון השפעת הזמין (ראה אזהרה בסעיף לעיל).
 • חיסון זה אינו מומלץ לילדים מתחת לגיל שישה חודשים של גיל כי הבטיחות והיעילות שלה לא נחקרו בקבוצת גיל זו.

חיסון זה לא אמור לשמש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה. אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית לאחר חיסון זה, ליידע את הרופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

חיסונים מסוימים לא אמורים לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, חיסונים אחרים עשויים לשמש בבטחה ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני שיש כל חיסון.

 • אין השפעות מזיקות ידועות מתי חיסון זה ניתן לנשים בהריון. חיסון שפעת מומלץ לכל הנשים ההרות.
 • אין השפעות מזיקות ידועות מתי חיסון זה ניתן מניקות.

תופעות לוואי

חיסונים ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם חיסון זה. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן לא אומרת שכל האנשים שיש חיסון זה חווים כי או כל תופעת לוואי.

חיסון זה אינו מכיל נגיף חי ולא יכול לגרום לשפעת.

גראונד (להשפיע בין 1 ל 10 ו 1 ב 100 אנשים)

 • כאב ראש.
 • מיוזע.
 • כאב השרירים והמפרקים.
 • קדחת (pyrexia).
 • תחושה כללית של להיות חולה (חולי).
 • רועדים.
 • עייפות.
 • כאב, נפיחות, אדמומיות התקשות של העור במקום ההזרקה.
 • חבלות באזור הזריקה.

התגובות הללו הן בשל מערכת החיסון מגיבה לחיסון ואינן שפעת. הם בדרך כלל נעלמים בתוך יום או יומיים ללא טיפול.

תופעות הלוואי מתחת דווחו ממעקב שלאחר השיווק. תדירויות תופעות לוואי אלה אינן ידועות.

 • בלוטות נפוחות.
 • פריחה או גירוד.
 • תגובה אלרגית לחומר פעיל.
 • סיכות ומחטים (נימול).
 • התקפים (פרכוסים).
 • הפרעות נוירולוגיות, כמו encephalomyelitis ודלקת עצבים.
 • דלקת של כלי דם (וסקוליטיס).
 • ירידה זמנית במספר טסיות הדם (טרומבוציטופניה).

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של החיסון. לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים חיסון זה, אנא קרא את המידע המסופק עם החיסון או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול חיסון זה משפיע תרופות אחרות?

חיסון זה אינו ידוע להשפיע תרופות אחרות.

עם זאת, אנשים הנוטלים תרופות המדכאות את פעילות מערכת החיסון, לכימותרפיה למשל, סטרואידים במינון גבוה, או כשמה כן השתמש לאחר השתלת איברים, לא יכולים לייצר מספרים נאותים של נוגדנים בתגובה לחיסון זה. כתוצאה מכך, החיסון עשוי להיות פחות יעיל אצל אנשים אלה. אם הינך נוטל תרופות אלה עליך לדון על כך עם הרופא שלך.

חיסון זה ניתן לתת בו זמנית כמו חיסונים אחרים, אבל אם כן, החיסונים צריכים להינתן לתוך ואיבריו שונים.

חיסונים נגד שפעת עונתית אחרים