Berth

Rhophylac (אימונוגלובולינים נגד ד)


שימוש עיקרי רכיב פעיל יצרן
מניעת אמהות שליליות רזוס ויוצרים נוגדנים נגד התינוק שלהם אימונוגלובולינים אנטי D אנוש CSL בהרינג בבריטניה

איך זה עובד?

הזרקת Rhophylac מכילה תרופה בשם אימונוגלובולין אנטי D אדם. היא ניתנת לנשים בהריון שיש להם סוג דם המכונה שלילי רזוס.

אנשים אשר סוג דם חיובי רזוס (RHD חיובי) יש חומר הנקרא D אנטיגן על פני השטח של תאי הדם האדומים שלהם. אנשים אשר סוג דם שלילי רזוס (RHD שלילי) חסרים אנטיגן זה. אם אדם הוא רזוס שלילי חיובי או רזוס נקבע על ידי הגנים שלהם.

לאחר סוג דם שלילי רזוס הוא בדרך כלל לא בעיה. עם זאת, אם אישה שלילית רזוס בהריון והתינוק שלה הוא רזוס חיובי זה עלול לגרום לבעיות.

אם תאי דם מתינוק רזוס חיובי להיכנס בדמו של האמא שהלילית רזוס, בדמה יגיב כאילו של הדם "התינוק הוא חומר זר ו ייצר נוגדנים נגדו. זה בדרך כלל אינו בעיה בהריון ראשון עם תינוק רזוס חיובי. עם זאת, הנוגדנים שהאם מייצרת להישאר בדמה, ואם יש לה הריון נוסף עם תינוק שהוא גם רזוס חיובי, הנוגדנים שלה יכולים לחצות את השליה לתקוף את תאי הדם של התינוק שטרם נולד. זה יכול לגרום "מחלת היילוד".

מחלת היילוד יכול להיות מאוד עדין, אך מספר קטן של תינוקות זה יכול להיות יותר רציני ולגרום לתינוק להיות מת, נכים קשים או למות לאחר הלידה כתוצאה אנמיה וצהבת.

השעה הנפוצה ביותר עבור תאי הדם של תינוק להיכנס בדמה של האם, גורמת לה לייצר נוגדנים, הוא בזמן הלידה. עם זאת, זה יכול לקרות גם בזמנים אחרים, למשל במהלך הפלה, או כתוצאה של צורך בדיקת מי שפיר, בדיקת סיסי שליה, דימום נרתיקי, או הפיכת ראשו של התינוק למטה (גרסה כאפאליך חיצוני). אירועים אלה נקראים 'פוטנציאל אירועים רגישים ".

כדי למנוע מנשים שלילי רזוס ייצור נוגדנים נגד דם "של תינוקם במהלך ההריון הם יכולים להינתן זריקה עם אימונוגלובולינים אנטי D. טיפול זה נקרא טיפול מונע אנטי-D. זה מונע את התגובה החיסונית של האם עלול לגרום מחלת יילוד הילד הבא שלה.

טיפול מונע אנטי-D מוצע באופן שגרתי לנשים הרות שאינן רזוס שלילי, אלא אם כן יש להם כבר נוגדנים נגד D בדמם. (זה הוא נבדק על ידי בדיקת דם בתחילת ההריון.) הזרקת Rhophylac ניתנת מנה אחת בין 28 ו -30 שבועות של הריון. הטיפול מוצע ללא קשר לשאלה אם אירוע סנסיטיזציה התרחש, כדי להיות בטוח לחלוטין כי אמא לא לפתח נוגדנים נגד התינוק.

לאחר הלידה, דגימת דם תילקח כדי לבדוק את סוג הדם של התינוק. אם התינוק הוא רזוס חיובי, האם יינתן זריקה נוספת של אימונוגלובולינים אנטי D. (זה נקרא טיפול מונע אנטי D לאחר לידה.) עוד מנה של אימונוגלובולינים אנטי D גם יינתן לאחר בכל מקרה רגיש (ראה לעיל) המתרחשת במהלך ההריון.

הטיפול מונע אנטי-D לא ייתכן שיהיה צורך לאמהות שליליות רזוס אם קיימת ודאות כי היא לא מוכנה ללדת עוד ילד שלאחר ההריון, למשל אם היא לעבור עיקור לאחר הלידה. זה גם לא יהיה צורך אם סוג הדם של האבא הוא גם רזוס שלילי, כפי גנטי זה אומר שהתינוק לא יכול להיות רזוס חיובי.

אימונוגלובולינים נגד D עשויים לשמש גם אם אדם שלילי רזוס ניתן בעירוי דם דם החיובי רזוס. זאת על מנת למנוע מן היחיד להרכיב נוגדנים נגד דם בעירוי.

למה זה משמש?

 • סוג דם מניעת נשים בהריון אשר רזוס שלילית מ טביעת נוגדנים נגד תינוק חיובי רזוס. הדבר נעשה כדי למנוע מחלת יילוד אצל ילד לאחר מכן.
 • מניעת אנשים שליליים רזוס שקבלו עירוי דם עם דם חיובי רזוס מ טביעת נוגדנים נגד הדם.
 • טיפול של פורפורה תרומבוציטופנית אידיופתית (שימוש לא מורשה).

אזהרה!

 • אתה צריך להיות במעקב במשך לפחות 20 דקות לאחר קבלת הזריקה הזאת, כמו במקרים נדירים תגובה אלרגית יכולה להתרחש. יש לומר לרופא אם אתם חווים תסמינים כלשהם של תגובה אלרגית, עבור תגובות עוריות למשל כמו כוורות או גרד, קוצר נשימה, צפצופים, או מרגיש סחרחורת.

השתמש בזהירות

 • אנשים שיש להם רמות נמוכות של אימונוגלובולינים A (IgA) בדם שלהם.

לא לשמש

 • אנשים אשר סוג הדם הוא רזוס (RHD) חיובי.

תרופה זו לא אמורה להיות בשימוש אם אתה אלרגי אחד או לאחד ממרכיביה. הנך מתבקש ליידע את הרופא או הרוקח אם חווית בעבר כגון אלרגיה.

אם אתה מרגיש שאתה חווית תגובה אלרגית, להפסיק את השימוש בתרופה זו ולהודיע ​​רופא או רוקח מייד.

הריון והנקה

תרופות מסוימות לא אמורות לשמש במהלך הריון או הנקה. עם זאת, תרופות אחרות ניתן להשתמש בבטחה במהלך ההריון או ההנקה מתן הטבות לאם עולים על הסיכונים לתינוק שטרם נולד. תמיד ליידע את הרופא אם הינך בהריון או מתכננת הריון, לפני השימוש ברפואה.

 • תרופה זו מיועדת לשימוש במהלך ההריון. אין השפעות מזיקות ידועות על התינוק.
 • אתה יכול בבטחה להניק את התינוק שלך אחרי הזריקה הזאת. אין השפעות מזיקות ידועות על התינוק היונק.

תופעות לוואי

תרופות ותופעות הלוואי האפשריות שלהם יכולים להשפיע על אנשים בודדים בדרכים שונות. להלן כמה מתופעות הלוואי כי ידועים יקושר עם תרופה זו. רק בגלל תופעת לוואי נאמרה כאן, זה לא אומר שכל אנשי השימוש בתכשיר חווים כי או כל תופעת לוואי.

נדיר (להשפיע בין 1 ב 100 ו 1 בשנת 1000 אנשים)

 • כאב ראש.
 • תגובות עור כגון אדמומיות או גירוד.
 • קדחת (בטמפרטורה גבוהה).
 • רועדים (צמרמורות).
 • תחושה כללית של להיות חולה (חולי).

נדירים (להשפיע בין 1 בשנת 1000 ו 1 ל -10,000 אנשים)

 • תגובה אלרגית (ראה אזהרה בסעיף לעיל).
 • עלייה בקצב הלב.
 • לחץ דם נמוך.
 • קוצר נשימה.
 • בחילה או הקאה.
 • כאבים במפרקים.
 • נפיחות, כאב, אדמומיות, חום, עקצוץ או פריחה במקום ההזרקה.

תופעות הלוואי המפורטות לעיל עשויות שלא לכלול את כל תופעות הלוואי שדווחו על ידי היצרן של התרופה.

לקבלת מידע נוסף בנוגע לסיכונים אפשריים אחרים הקשורים בתרופה, אנא קרא את המידע מסופק עם התרופה או להתייעץ עם הרופא או הרוקח.

איך יכול התרופה על תרופות אחרות?

אם אתה צריך להינתן בתרופה בתוך שבועות עד ארבעה שבועות שיש חיסון חי, כגון קדחת צהובה, BCG או אוראלי, את אימונוגלובולינים אנטי D עלולים להפריע את התגובה החיסונית לחיסונים אלו. זה יכול לגרום להם פחות יעיל. לדון עם הרופא שלך.

אם חיסונים לחיות נדרשים לאחר זריקה אנטי D, הם צריכים להידחות עד שלושה חודשים לאחר הזריקה האחרונה של תרופה זו ניתנו. עם זאת, חיסון MMR יכול להינתן באותו זמן כמו מנה לאחר הלידה של תרופה זו במידת הצורך.

תרופות אחרות המכילות אותו מרכיב פעיל

D-גאם