Berth

אלרגיות לחיות מחמד

מהי אלרגיה לחיות מחמד?

החלבונים מהשיער, רוק או שתן של חיות מחמד לגרום לתגובה אלרגית התוקפת את העיניים ודרכי הנשימה, כמו קדחת השחת, והוא יכול לגרום סימפטומים אסתמטיים. היא עלולה גם לגרום אטופיק דרמטיטיס או סרפדת.

זה בדרך כלל קשה להימנע אלרגנים שיכולים לבוא מחיית המחמד של אנשים אחרים או להיות מועברים על ידי אנשים שהיו במגע עם בעלי חיים. יכולות להיות עמוסות כיתות בית הספר עם אלרגנים שמקורם בחיות מחמד.

לרוב האלרגיות הן לחתולים או כלבים, אבל חולדות, עכברים, שרקנים, אוגרים, ציפור חיות מחמד, סוסים, פרות או עופות יכול להיות מעורבים.

למה אנחנו אלרגי חיות מחמד?

אלרגנים Pet הם חלבונים, אשר כאשר במגע עם העור או נשם, לגרום לתגובה אלרגית המעורר את הגוף למצב של ייצור היסטמין.

רמת ההיסטמין מייצרת נפיחות וגירוי של דרך הנשימה העליונה וגורמת קדחת שחת טיפוסית ותסמינים אסתמטי. הנטייה לכיוון תגובות אלרגיות היא לעתים קרובות תורשתית.

אנשים שהיו להם ברונכיטיס אסתמטי כילדים במשק בית עם חיות מחמד, במיוחד חתול, נמצאים בסיכון גבוה לפתח אלרגיות כלפי חתולים ככל שהם מתבגרים.

חיות מחמד הם מאוד חשובות בחיים מודרניים. בעת העברתו ממקום למקום בבית או בדירה, הסיכויים של בעלי לשעבר שיש לו חיית המחמד הן גבוהות. זה עלול לקחת חודשים, ובעוד שנים מודרניות מבודדות שטוחות, לפני רמת האלרגנים הם כל כך נמוכים, תגובה אלרגית היא דבר בלתי אפשרית.

אם אלרגיה לחיות מחמד חשודה, בעל הבית החדש צריך לנסות להתרחק מהבית למשך שבועות כדי לראות אם ייעלמו הסימפטומים. רופא או מומחה יכול להתבקש לבצע בדיקת אלרגיה כדי לאשר את האבחנה.

מהם הסימנים של אלרגיה לחיות מחמד?

כאשר נגיעה פרווה או נוצות של חיות מחמד; אובייקטים המכילים אלרגנים לחיות מחמד; או נושם אלרגנים לחיות מחמד; התגובות הבאות עלולות לגרום:

 • קדחת השחת (נזלת אלרגית עונתית). התעטשות ריצה או אף סתום.
 • תסמיני העין כגון גרד עיניים דומעות.
 • אסטמה. שיעול צפצופים. (ילדים עם אסטמה).
 • אקזמה של ילדים. מחלת עור מגרדת עם כתמים אדומים.
 • סרפדת. פריחה אדמדמה מגרדת.

מה הופך את הסימפטומים גרועים?

 • אוויר מזוהם, עשן ואד מכונת טבק עלול לעורר אסתמה.
 • כל אלרגנים אחרים בסביבה (למשל פריחה).

איך הרופא לקבוע את האבחנה?

לעתים קרובות זה מספיק עבור הרופא לדעת מתי והיכן החולה קיבל את הסימפטומים שלהם. בדיקות עור ודגימות דם יכולים לאשר את האבחנה.

מה עלי לעשות?

אם יש לך תופעות אלרגיות, אתה צריך להיזהר מדברים שבאופן מוצהר להתגרות בהם וזה רצוי להבטיח כי בבית שלך:

 • אין חיות מחמד.
 • יש כמו כמה חתיכות של רהיטים ככל האפשר.
 • הקירות, עץ ורצפות נקיים ככל האפשר. הרצפה צריכה להיות מלוטשת. במידת הצורך לנקות את הקירות, עבודות עץ ורצפות בקביעות.
 • שטיחים רק כי ניתן לנקות כל שבוע משמשים.
 • גיליונות רק כי ניתן לכבס באופן קבוע, כמו סדיני כותנה, מזרנים רחיץ ושמיכות סינטטיות וכריות אמורים לשמש. אין להשתמש בשמיכות צמר או כותנה.
 • פלסטיק בלבד או כיסאות עץ אמור לשמש. אין ריהוט מרופד.
 • לתלות וילונות פלסטיק במידת האפשר. לאבק אותם כל יום.
 • להשתמש סמרטוטים לחים שואב אבק כי יש מערבולת ללא שקית מסנן האלרגן לנקות את הבית ביסודיות, לפחות פעמיים בשבוע.
 • להימנע חפצים שמושכים אבק כמו דובונים, כריות, פרחים מיובשים, חפצי נוי וצעצועים.

מה עוד אני יכול לעשות?

 • אל תיגעו אובייקטים מאוד מאובקים, כגון ספרים ובגדים ישנים.
 • אם אתה נחשף אלרגית אלמנטים מעוררים כדאי ללבוש מסכה. יותר מכך, לגרום לאנשים ללא אלרגיות לעשות את הניקוי!
 • אל תאפשר עישון בבית שלך.

אבל מה אם אני עדיין רוצה לחיות מחמד?

אתה צריך להיות מודע לכך שקיימת אפשרות ענקית כי ייתכן צריך למצוא בית אחר עבור חיית המחמד שלך. אם אתה נמצא במצב זה, אתה צריך ליצור קשר עם RSPCA ולבקש מהם עצה.

יש לייצר חיות נמוכות אלרגן, כגון חתולים נטולי פרווה, אשר הנו לעתים אישור. (אבל אתה יכול להיות אלרגי לירוק חתול ולא פרוות חתול? אם אתה רוצה חתול שחור ולבן ללטף, כמה כיף הוא חתול ללא פרווה?)

אתה עדיין צריך לקשט את הבית שלך כאמור לעיל. גם אם בעל החיים הוא רק מבקר אותך, כך שאתה יכול לבדוק אם אתה מסוגל לחיות עם זה, היא עדיין עשויה לקחת חצי שנה או יותר לפני שאתה לפתח סימפטומים.

כלבים וחתולים צריכים להיות שטופים לפחות אחת לחודש מים רגילים. זכור לייבש את החיות כראוי לאחר מכן. הוכח כי 'לשטוף חתול ל'חודשי מוריד את רמת האלרגנים בבית.

אבל מה עם דגים או צבים? זה עשוי לפעמים לעבוד אבל אז אתה יכול להיות אלרגי המזון שהם אוכלים.

ארנבות שרקנים אינם מייצרים כל כך הרבה שיער אבל השתן שלהם עלול לגרום צרות. הם לא צריכים לגור בבית אבל בחוץ ולהיות מטופל על ידי אדם ללא אלרגיות.

אפשר לקנות מסננים אנטי אלרגנים ומערכות סינון אוויר מיוחדים (HEPA). שוחחו עם הרופא או ארגון עבור חולי אסטמה או אלרגיות לפני שאתה קונה מכשירים אלה.

שמור חיות מתוך שינה וחדרי הציבור. זה יהיה עדיף לשמור אותם מחוץ לבית.

בכל פעם שאתה נוגע חיית מחמד, לשטוף ידיים ביסודיות.

אילו סיבוכים אפשריים?

 • הרגישות רבתי למחלות אחרות של דרכי הנשימה.
 • דלקות אוזניים.
 • שינה והפרעות שינה קשיים.
 • החמרה של אסתמה, ואולי אפילו את האפשרות של התקף אסטמה חמור.

מה הם הסיכויים שלי?

אלרגיה לחיות מחמד. מה היא אלרגיה לחיות מחמד?
אלרגיה לחיות מחמד. מהי אלרגיה לחיות מחמד?

בעלי חיות מחמד צריכים לדעת חשוב להימנע אלרגנים שלהם בגלל עליית הסיכון לפתח, או החמרה, אסטמה. התסמינים יכולים להיות נשלט עם תרופות אבל האלרגיה עצמה לא ניתן להסיר.

עבור אנשים שיש להם רק אלרגיה אחד, יתכן שניתן יהיה לקבל טיפולי סובלנות. טיפול desensitisation זהו חיסון נגד האלרגן. חשיפה לאלרגנים כמה פעמים בתקופה של עד חמש שנים תהיה צורך.

מה התרופה ניתנת?

 • היסטמין טבליות או סירופ (למשל loratadine, cetirizine, כלורפנירמין). אלה להפחית את התגובה האלרגית על ידי חסימת הפעולות של היסטמין. הם להקל על תסמיני סוג קדחת שחת.
 • תרסיסים לאף או טיפות המכיל נתרן cromoglicate, קורטיקוסטרואידים (למשל beclometasone) או אנטיהיסטמינים (למשל levocabastine) שניתן להשתמש בהם כדי להפחית את הסימפטומים דלקת ובקרה האף באף.
 • טיפות עיניים המכילות נתרן cromoglicate, nedocromil, או אנטיהיסטמינים (azelastine למשל) להפחית דלקת עיניים והוא יכול לשמש אם תסמיני העין הם בעיה מסוימת.

אם האלרגיה גורמת לתסמינים אסתמטי, מן התרופה לאסטמה בהמשך ניתן להשתמש

 • משככים ( מרחיבי סימפונות ): אלה הם תרופות מהירות מתנהג להרפות את השרירים של דרך הנשימה. הם משמשים בעת הצורך כדי להקל קוצר נשימה.
 • למניע ( נוגדי דלקות ): מעשה האלה על פני זמן ארוך יותר עבודה על ידי הקטנת דלקת בתוך דרכי הנשימה. הם צריכים לשמש באופן קבוע עבור תועלת מרבית. כאשר המינון וסוג הרפואה מונעת נכון, יהיה כמעט צורך התרופות משככי.

משככים

ישנן שלוש קבוצות של אלה.

אגוניסטים בטא 2

תרופות אלה גורמות לדרכי הנשימה להירגע ולהתרחב. דוגמאות אלה אשר פועלים למשך זמן קצר (3 או 4 שעות לאחר מנה אחת) הם salbutamol (למשל ונטולין ) ו terbutaline (למשל Bricanyl ). תרופות אלו נשאפים ממגוון התקנים משלוח, המוכר ביותר להיות-משאף מודד האויר במינון בלחץ (MDI). כאשר בשאיפה, אלו סוגים של תרופות לעבוד בתוך דקות כדי לפתוח את דרכי הנשימה, מה שהופך נשימה קלה יותר.

אגוניסטים ארוכי מתנהג-2 בטא כוללים salmeterol (Serevent) ו Formoterol במינון יחיד (למשל Foradil, Oxis). פעולתם נמשכת מעל 12 שעות, מה שהופך אותם מתאימים מינון יומי פעמים כדי לשמור על דרך הנשימה פתוחה.

anticholinergics

אחת הדרכים שבהן בגודל של דרכי הנשימה נשלטת באופן טבעי היא דרך עצבים המתחברים השרירים המקיפים את דרכי הנשימה. הדחפים העצבים לגרום לשרירים להתכווץ, ובכך לצמצם את דרכי הנשימה. תרופות אנטיכולינרגיות כגון ipratropium ברומיד (Atrovent) לחסום את האפקט הזה, המאפשר איירווייז לפתוח. גודל האפקט הזה הוא קטן למדי, אז זה הכי בולט אם איירווייז כבר הצטמצם ב תנאים אחרים, כגון ברונכיטיס כרוני.

תאופילין ו aminophylline

תרופות אלו ניתנות דרך פה והם פחות נפוצים בבריטניה כי הם נוטים יותר לייצר תופעות לוואי מאשר טיפול בשאיפה. הם עדיין נמצאים בשימוש רחב מאוד ברחבי העולם. כל שלושת הסוגים של סימפונות ניתן לשלב במידת הצורך.

למניע

ישנן שלוש קבוצות עיקריות של אלה.

קורטיקוסטרואידים

קורטיקוסטרואידים (או "סטרואידים") לעבוד כדי להפחית את כמות דלקת בתוך דרכי הנשימה, הפחתת הנטייה שלהם להתכווץ. הם בדרך כלל מקבלים כטיפול בשאיפה, למרות שלפעמים טבליות סטרואידים דרך הפה עשויה להידרש להתקפים חמורים. למרות סטרואידים הן תרופות עצמה עם פוטנציאל תופעות לוואי רבים הבטיחות באסתמה שלהם כבר מבוססת היטב. כמו כן, חשוב לאזן את הבעיות שמתעוררות מאסטמה במיד ה מועטה נגד שיפור הבריאות אשר מתרחשת כאשר התנאי גם מטופלים.

Cromones

ישנן שתי תרופות בקבוצה זו: cromoglicate נתרן nedocromil. הם גם פועלים כדי להפחית דלקת של דרכי הנשימה. הם נוטים להיות טובים ביותר עבור תסמיני אסתמה קלים והם יעילים יותר בילדים מאשר במבוגרים. התרופות ניתנות על ידי שאיפה והם בדרך כלל מאוד ונסבלים היטב.

אנטגוניסטים לקולטן leukotriene

לאוקוטריאנים הם תרכובות שפורסמו על ידי תאים דלקתיים בתוך הריאות שיש להם השפעה הצרת חזק על דרכי הנשימה. על ידי חסימת האפקט הזה עם תרופות אנטגוניסט אלה את הצרה היא הפוכה. ישנן שתי תרופות כאלה זמין כרגע: montelukast (סינגולייר) ו zafirlukast (Accolate).

רוב המקרים של אסטמה אלרגית נשלטים בצורה הטובה ביותר עם סטרואידים בשאיפה, למשל beclometasone, אשר בזמנים קצובים כאמצעי מניעה. אגוניסט בטא 2, למשל salbutamol, משמש יחד עם זה כדי להקל על הסימפטומים בעת הצורך. עבור חולים ששייכו אלרגית רבה שנתית או עונתית נזלת השימוש של antihistimine, cetirizine למשל, לעתים קרובות כדאי.