Berth

טחורים (ערימות)

מה הם טחורים?

טחורים הם קטנים, נפיחויות מלאות דם הנגרם על ידי מורחבות דליות. בתחילה, הם נמצאים רק בתוך פי הטבעת (טחורים פנימיים) אבל לפעמים יכול לבלוט (טחורים חיצוניים). טחורים הם לא מסוכנים.

עצירות ומאמץ ממושך לאחר שימוש בשירותים נחשבים לתרום להיווצרות טחורים על ידי הגדלת הלחץ בוורידים.

מהם התסמינים של טחורים?

טחורים יכולים להיות נוכחים במשך שנים רבות, אך להישאר מבלי שיבחינו בו עד הופעת התסמינים. הם יכולים לגרום לדימום אנאלי וגרד וגם כאב ואי נוחות.

בדרך כלל, את הדימום מוגבל כתמים קטנים של דם טרי על נייר הטואלט, אבל דימום חמור יותר יכול לפעמים להיות נוכח בזמן צואה מועברת.

גוש עשוי גם להיות מורגש פי הטבעת טחורים גדולים לתת תחושה כי המעי לא רוקנה לחלוטין.

אם תתבונן דם בצואה שלך, ויש להם את הסימפטומים שהוזכרו לעיל, אתה צריך לבקר את הרופא שלך עבור לבדיקה.

אם הטחורים נוכחים, הרופא אז לבצע בדיקה כדי לברר אם יש גורמים אפשריים אחרים של דימום שעשוי להיות יותר רציני.

הרופא תרגיש את תעלת פי הטבעת על ידי בדיקה רקטלית דיגיטלית ועשויה להמשיך לבדוק ברירית הרקטום החלק התחתון של המעי הגס באמצעות צינור בדיקה הנקראת פרוקטוסקופ או מסיגמואידוסקופ.

איך הם טחורים מטופל?

חלק טחורים יכולים להשתפר ללא טיפול רפואי. זה יכול לקרות אם הם נגרמים על ידי עצירות. הרופא עשוי להמליץ ​​על שינוי של דיאטה עם תוספת של סיבים תזונתיים יותר סובין במיוחד ירקות ירוקים, פירות טריים, דגנים גרגירי טהור וסובין. שתיית 8 עד 10 כוסות יומי נוזל מומלץ.

האדם הוא סיפר גם כדי למנוע מאמץ כאשר עובר בתנועה המעי. אף אחד לא צריך להתאמץ כדי לדחוף החוצה שרפרף. כפות הרגליים ניתן להציב על שרפרף רגל נמוך כדי לסייע פעולת מעיים. יושב באמבט רדוד של מים חמים במשך 15 דקות כמה פעמים ביום, יפחית את הכאב.

במקרה של ערימת מבצבצת במסדרון האחורי, שהפך נפוח וכואב, לנוח במיטה של ​​יום עם שקית קרח מוחל על האזור פי הטבעת צריך להיות מועיל.

חבילה של אפונה קפואה עטופה במגבת תה הוא אידיאלי למטרה זו. לעולם אל תניחו את הקרח לבוא ישירות במגע עם העור ורק להשתמש בטיפול זה במשך 20 דקות ב שעה מגבלה של שלוש שעות ביום.

טחורים (ערימות). מה הם טחורים?
טחורים (ערימות). מה הם טחורים?

יחסית טחורי קטין ניתן לטפל באמצעות משחות זמינות ישירות מבית המרקחת או על מרשם המקומי. כמה הטיפול 'ימים הוא בדרך כלל מספיק, ולאחר מכן את הגירוי יישב באופן ספונטני.

עוד במקרים חמורים צריכים להיות מטופלים על ידי רופא מומחה.

טיפול אפשרי אחד הוא קשירת גומייה. ניתן לבצע גומי קשירת להקה במרפאת הניתוח או אשפוז של הרופא ואינו דורשת אשפוז בבית חולים.

ההליך מתבצע על ידי הצבת גומייה קטנה בבסיס של הטחורים עם מוליך מיוחד. הגומייה מנתקת את אספקת הדם אל טחורים, אשר בסופו של דבר נופל אחרי כמה ימים.

הזרקה של חומר זה הופך את הדם להיקרש הטחורים היא אפשרות נוספת (סקלרותרפיה).

במקרים החמורים ביותר הם טחורים מדרגה שלישית. אלה היוצאים דרך מעבר הלוך יכול לדרוש הסרה כירורגית או 'haemorrhoidectomy'. פעולות כאלה הם מצליחים סנט 90 מהמקרים. עם זאת, טחורים מדרגה שלישית רבים להתכווץ ולהיות ללא סימפטום ללא טיפול כירורגי.

אחרי ניתוח

לאחר טחורים הוסרו, תגי עור קטנים יכולים לפתח ליד הפתח האחורי. במקרים מסוימים הוא יהיה מעט כואב או מגרד ואם הם לגרום קושי ניכר עם היגיינה אישית הם ניתן להסיר בניתוח ידי ניתוח קטן.

לאחר כל טיפול טחורים, זה מאוד חשוב כדי למנוע עצירות מאמץ או המצב עלול לחזור על עצמה.

אנשים אחרים גם לקרוא:

עצירות: מה גורם לזה?

דליות: לברר מתי כדאי לכם לבקש עזרה.

תסמונת המעי הרגיז (IBS): המעי הרגיז.