Berth

כריתת שקדים ו adenoidectomy - ילד

מה זה?

טיפול פרטי

אתה יכול לראות את השקדים של ילדכם בחלק האחורי של הגרון. הם נראים כמו תות בכל צד. אתה לא יכול לראות את הפוליפים, כי הם מוסתרים מעל ומאחורי חלק הדיסקט של הגג של הפה. הם נראים כמו שקדים, אבל הם בחלק האחורי של האף. הם קרובי הצינורות הקטנים בחלק האחורי של האף אשר להתחבר האוזניים.

השקדים ופוליפים הם כמו בלוטות אתה מקבל בצוואר עם כאב גרון. הם להתנפח כדי להילחם בזיהום. בדרך כלל הנפיחות נרגעת לאחר הזיהום עובר.

לפעמים, לאחר התקפות רבות של זיהום, שקדים ופוליפים לא לכווץ כראוי. אנטיביוטיקה לא עובדת טובה מאוד על הרקמה המעובית. הילד שלך יהיה יותר התקפות של דלקת שקדים (דלקת של השקדים). כל התקף יימשך זמן רב יותר ולהיות יותר גרוע ככל שהזמן עובר.

הפוליפים של ילדכם חוסמים האחורי של האף. זה עושה נשימה דרך האף הקשה. הם גם יכולים לחסום את הצינורות בגבו של האף מתחבר האוזניים. חסימה כאן יכול לגרום כאב אוזניים חירשות.

אם תיקח את השקדים ופוליפים יפסיק בעיות אף ואוזן אלה. לאחר שלקחו את שקדים ופוליפים, יש שפע של רקמת בלוטת במקומות אחרים בראש ובצוואר, ו בכל הגוף, כדי להילחם בזיהום.

טבליות או תרופות לא תעשינה את השקדים ופוליפים לקבל קטנים או ללכת משם.

המבצע

הילד שלך יהיה הרדמה כללית ויהיה ישן לחלוטין. מכשירים מיוחדים מועברים לתוך הפה. השקדים ופוליפים משוחררים off ונלקחו. כל דימום הוא עצר.

מכשיר מיוחד הנקרא diathermia (מילה יוונית שפירושה באמצעות חום) משמש בדרך כלל כדי לשחרר את שקדים ופוליפים ובאותו זמן יכול לעצור את הדימום על ידי יישום גל של חום על כלי הדם הקטנים (צינורות שנושאים דם). אין חתכים בעור.

בגלל הילד שלך יהיה ישן לחלוטין, הוא או היא לא מרגישה שום כאב בכלל במהלך המבצע.

הילד שלך יכול ללכת הביתה אם אוכל היטב אם אין זיהום. זוהי בדרך כלל ביום הראשון או השני לאחר הניתוח.

חלופות כלשהן?

בדרך כלל שקדים ופוליפים להירתע בכוחות עצמם כשילד מגיע לגיל 12 או 13. ממתין כל כך הרבה זמן הוא לא מרנינים." לילד. זה יכול להוביל לקשיי שמיעה לכל חיים.

לפני הניתוח

לברר כל לוחות, תרופות או משאפים שילדכם משתמש. שמור אותם בקופסות והשקיות המקוריות שלהם. תביא אותם לבית החולים איתך.

במחלקה, הילד שלך ייבדק על מחלות העבר יצטרך בדיקות מיוחדות כדי לוודא שהוא או היא גם מוכנה ויכולה לעבור את הניתוח כמו בבטחה ככל האפשר. בבקשה תגיד הרופאים והאחיות של כל אלרגיות לטאבלטים, תרופות או תחבושות.

אתה וילדך תהיו את הניתוח הסביר אלייך יתבקש למלא טופס סכמת פעולה עבור ילדך. תוכל לעבור את הניתוח הסביר אלייך יתבקש למלא טופס סכמת ניתוח.

לפני שתחתום על טופס ההסכמה, לוודא כי אתה מבין היטב את כל מידע שניתן לכם לגבי בעיות הבריאות שלך, הטיפולים האפשריים והציעו וכל סיכונים פוטנציאליים. אל תהסס לשאול שאלות יותר אם הדברים אינם ברורים לחלוטין.

כל רקמות כי יוסרו במהלך המבצע יישלחו לבדיקות כדי לעזור לתכנן את הטיפול המתאים. כל רקמה הנותרת כי שנשארה לאחר הבדיקות תיפסל.

לפני הניתוח וכחלק מתהליך ההסכמה, ייתכן שיתבקש לתת אישור לכל חתיכות "שנשארו" לשמש למחקר רפואי אושרו על ידי בית החולים. זה תלוי אך ורק בך כדי לאפשר זאת או לא.

חולים רבים כיום להפעיל מרפאות preadmission מיוחדות, שבו אתה מבקר כשבוע לפני המבצע, שבו בדיקות אלה יבוצעו.

אם ילדכם סובל מהצטננות בשבוע שלפני הכניסה לבית החולים, אנא טלפנו אל במחלקה ולתת האחות במחלקה יודע. בדרך כלל הניתוח יהיה צורך לדחות. הילד שלך צריך להתגבר על הקור לפני המבצע ניתן לעשות זאת כי לפי צורך בהרדמה הקור יכול להפוך לזיהום חמור בחזה.

מכיוון שהמנתח יהיה לעבוד בתוך הפה של הילד שלך, אתה חייב להגיד לו אם ליילדכם יש שיניים רופפות.

אחרי - בבית החולים

כדי להתחיל עם ילדכם יהיה גרון וכמה נוקשות של הלסת. אתם גם עשויים למצוא כי יש לו או לה כמה כאב אוזניים קלות. זה בדרך כלל קורה לאחר פעולה זו. זה לא אומר שיש משהו לא בסדר עם האוזניים. זה חולף מהר והוא לא משהו שאתה צריך לדאוג. האחיות תיתנה לילדך כמה משככי כאבים כדי לעזור עם הכאב.

הרדמה כללית יכולה לגרום לילדך איטי, מסורבל או שכחן במשך כ 24 שעות. האחיות תעזורנה לך לתמוך בילד שלך עד שהוא או היא מרגישה טוב יותר.

חשוב מאוד עבור הילד שלך לאכול וללעוס רך, אבל מזון מוצק, בהקדם האפשרי לאחר הניתוח. משמעות הדבר היא ארוחות נורמליות, לא רק משקאות. כמה גלידה היא ארוחה ראשונה אידיאלית לאחר פעולה זו מאז שלה רכה מציעה נוחות עבור כאב הגרון. זה יהיה קצת קשה בהתחלה לקבל מזון מוצק, אבל בעצם עושה את הכאב בגרון ייעלם מהר יותר. מזון מוצק, לעס יורד במורד גרונו יהיה לשמור אותו נקי, ולעזור לה להחלים עד.

אם הילד שלך אינו אוכל אלא רק לוקח משקאות, הגרון יהפוך חמוץ. יהיה סיכון של זיהום ודימום. אלה יחזיקו מעמד בבית-הקרוב של ילדכם.

הרופאים עשויים לרצות לראות את הילד שלך אף אוזן גרון (האוזן, האף והגרון) מרפאת חוץ. יינתן לך תעודת מינוי לכך. חולים מסוימים לארגן צ'ק-עד כחודש לאחר ילדכם עוזב את בית החולים. אחרים לעזוב לבדוק קופצים אל הרופא הכללי.

אחרי - בבית

השתמש רפואה כגון השעיית אקמול ליישוב מי כאב גרון.

אם אפשר לנסות ולמנוע ילדכם לתפוס הצטננות או שיעול בתוך השבוע הראשון בבית. להימנע מהצורך חברים עגול לשחק אם יש להם קר. מאותה הסיבה ילדכם צריך להישאר מחוץ ילדים או בית ספר במשך שבוע לאחר הניתוח. אם הילד שלך עושה לפתח קר, אתה צריך לראות רופא הכללי שלך עבור קורס של אנטיביוטיקה.

אכילה ללעוס מזון מוצק חשוב באותה מידה בבית. להימנע מאכילת מזון חריף וקשה כגון צ'יפס, פתיתי תירס, ולחם קלוי במשך השבוע הראשון.

הילד שלך לא צריך ללכת לשחות עד הפצעים הגלידו. זה יהיה בדרך כלל לאחר כשלושה שבועות.

סיבוכים אפשריים

כמו בכל פעולה תחת הרדמה כללית, קיים סיכון קטן מאוד של סיבוכים הקשורים הלב והריאות.

הבדיקות שילדך יהיה לפני המבצע תהיינה לוודא כי הוא או היא יכולה לעבור את הניתוח בצורה הבטוחה ביותר ויביא את הסיכון לסיבוכים כגון קרובים מאוד לאפס.

אם אתה מבין את העצות הניתנות לעיל, הילד שלך לא סביר שיהיה לה בעיות. לפעמים (פחות מ 1 אחוז מהמקרים) המנתח צריך לשלוט זרזיף של דם מאזור פוליפ. משמעות הדבר היא תוחבת באורך של גזה לתוך האף במשך 24 שעות בערך. כאשר המנתח הוא בטוח כי הדימום הפסיק, גזה הוא נלקח החוצה. מבצע שני קצר מאוד יהיה צורך לעשות זאת.

יש סיכוי קטן מאוד (לא יותר מ -6 ב 1000) שכאשר הפוליפים מוסרים באזור הקרוב למקום שבו הם השתמשו כדי להיות לא סוגרים כראוי וזה יכול להשפיע דיבור של הילד שלך. ברוב המכריע של מקרים זה יכול לשפר עם ריפוי בדיבור ורק במקרים מעטים היא פעולה הדרושה כדי לפתור את הבעיה. קיים סיכון קטן (2 עד 3 אחוזים מהמקרים) של דימום מהמקום שבו השקדים נלקחו. זה יכול לקרות תוך כמה שעות של המבצע. בדרך כלל זה מפסיק על ידי יישום כמה לחץ עם ספוג מיוחד דרך הפה על האזור שבו השקדים היו אמור להיות.

לעתים נדיר ביותר במבצע שני עשוי להיות נחוץ כדי לעצור את הדימום. דימום יכול להתרחש גם כשבוע לאחר הניתוח. זוהי בדרך כלל עקב זיהום הנגרם על ידי אינו אוכל כמו שצריך. אם זה יקרה, להביא את הילד שלך ישר למחלקה לטיפול. פעולה נוספת היא בדרך כלל אין צורך.

עבור שני עקירת-השקדים ואת adenoidectomy קיים סיכון קטן של זיהום באזור הניתוח. אם הילד שלך מפתחת הגדלת כאב בגרון או באוזניים, כאב ראש או חום, זה כנראה אומר כי זיהום מפתחת והוא או היא תצטרך טיפול רפואי ללא דיחוי. נטילת אנטיביוטיקה במשך שבוע או שתיים בדרך כלל פותרת את הבעיה.

לעתים נדירות ביותר, הזיהום יכול להיות הרבה יותר רציני להתפשט ברחבי האזור שבו השקדים או פוליפים היה אמור להיות, או שזה יכול להתפשט הדם של הילד שלך. אם זה יקר, הילד שלך יהיה צורך להישאר בבית חולים ויש זיהום מטופל באמצעות אנטיביוטיקה תוך ורידית (דרך צינור פלסטיק קטן להציב באחד בעורקיהם).

עצה כללית

רשימות אלה צריכות לעזור לכם ולילדכם דרך הפעולה שלו. הם מדריך כללי. הם אינם מכסים הכל. כמו כן, כל בתי החולים ו המנתחים להשתנות קצת.

כריתת שקדים ו adenoidectomy - ילד. לאחר andndash; בבית חולים.
כריתת שקדים ו adenoidectomy - ילד. לאחר & ndash; בבית חולים.

אם יש לך שאלות או בעיות, אנא שאל את הרופאים או אחיות.