Berth

הנקה או תחליף חלב?

איזה יותר טוב?

חלב אם מכיל בדיוק את הכמות הנכונה של חומרים מזינים שתינוק צריך.

הנקה היא ללא ספק המזון הטוב ביותר עבור תינוק שזה עתה נולד.

עם זאת, לא כל הנשים מסוגלות להניק. למשל, כמה נשים שעברו פעולות שד יכולות לקבל הנקת קושי.

למרבה המזל, ישנם מספר לא מבוטל של עזרי הנקה הקיימות בשוק. דבר עם יועצת הנקה שלך, מיילדת, הרופא או בריאות המבקר על זה.

יש גם נשים, עבור מגוון רחב של סיבות, לא רוצה להניק. מדברים על הנושא עם מיילדת, או יועצת בריאות בעתיד, עשוי לסייע לשכך חששות או התנגדויות, או לספק חלופות אפשריות.

אמהות יש את הזכות לבחור מה שהם חושבים שהוא הכי טוב עבורם והתינוק שלהם. אבל הם מעודדים לחפש מידע רב ככל האפשר, כך שהם יבואו החלטה המבוססת על העובדות.

מדוע הנקה הטובה ביותר?

הנקה היא הדרך הטבעית להאכיל תינוק. טבע יצר דרך חכמה שיש את כמות החלב הנכונה במקום הנכון, בטמפרטורה הנכונה ובבית הרכב התקין.

חלב אם מכיל בדיוק את הכמות הנכונה של חומרים מזינים כי תינוק צריך ובצורה שהוא יכול לעכל בקלות. משמעות הדבר היא כי התינוק לא יסבול מבעיות עיכול כגון עצירות (תינוקות יונקים עלולים מחרבנים 10 פעמים ביום, או רק אחת לכמה ימים).

חלב אם מכיל גם נוגדנים חשובים - תאים שיכולים להילחם במחלות - שיכול לעזור להגן על התינוק מפני זיהומים במהלך החודשים הראשונים של החיים שלה. משמעות הדבר היא, למשל, שהילד יהיה יצטנן פחות בקלות והם הרבה פחות סיכוי לתפוס גסטרו.

אם יש היסטוריה משפחתית של אלרגיות, הנקה יש עוד תפקיד חשוב. חלב אם לעתים רחוקות עובר על אלרגיה. אם התינוק יונק לפחות שישה חודשים ועדיף 12, זה לא ייחשף לאלרגנים (דברים שגורמים אלרגיות) ממוצרים חלב אחרים. באמצעות דחיית כניסתה של אלרגנים לתוך גופו של הילד עד שהם בוגרים יותר, הסיכון של אותם לפתח אלרגיה מצטמצם משמעותית.

הנקה היא לא רק דרך עבור תינוק לאכול, זה גם זמן מרגיע ומהנה עבור האם והתינוק שלה. כאשר אמהות להניק, הם יוצרים ולשמור על קשר הדוק עם ילדם. בזמן הנקה, אמהות יש קשר עין העור באופן אוטומטי עם תינוקם. במקביל, התינוק מקשיב פעימות הלב של אמא שלה, נושם ומוכר, מרגיע הקול.

זכור לאכול תזונה מאוזנת היטב את עצמך לעשות את חלב האיכות הטובה ביותר עבור התינוק שלך. ארוחת צהריים טובה היא חשובה במיוחד: בשר רזה, לחמים מקמח מלא או פסטה, פירות וירקות, מוצרי חלב והרבה מים והרבה מנוחה.

הנקה או תחליף חלב? מדוע הנקה הטובה ביותר?
הנקה או תחליף חלב? מדוע הנקה הטובה ביותר?

הנקה היא קלה, עם תרגול ואת התמיכה הנכונה. זה מאוד מעשי זה בחינם. אין צורך לעשות תערובת חלב, לעקר בקבוקים או לדאוג טמפרטורה ורכב החלב. החלב נכון בהישג יד - אפילו בלילה.

האם זה בסדר להשתמש בנוסחה?

ישנם סוגים רבים ושונים של נוסחא (אבקת חלב) זמינים בחנויות היום.

מחקרים מראים כי אין הבדל גדול את הערך התזונתי או מזון של מוצרים שונים. אם אמא אינה יכולה או אינה רוצה להניק את תינוקה - אין צורך לדאוג. פורמולה תספיק.

זה חיוני כדי לקנות את אבקת החלב הנכונה כדי להתאים לגיל התינוק. זה גם מאוד חשוב כאשר ערבוב עד נוסחא להשתמש את הכמות הנכונה של אבקה עבור משקל התינוק. הסכומים הנכונים מוצגים על התווית. השתמש רק כפות המדידה שמגיעות עם הפח. "כפית אחת 'פירושו כף רמה. אם תעבור בין מותגים של הנוסחה, אין להניח כי אתה צריך להשתמש אותה כמות של אבקה. מותגים שונים עשויים לדרוש מספרים שונים של כפיות וגם יכולים להגיע עם כפות בגדלים שונים. תמיד לוודא שאתה משתמש הכף שמגיעה בתוך הפח ופעלת בהתאם להוראות על התווית. אם אתה משתמש יותר מדי או מעט מדי אבקת התינוק יכול להיות חולה.

אם אתה משתמש בנוסחה, חשוב להיות נקי והיגייני. תמיד לשטוף את הידיים לפני ביצוע בקבוק. פטמות ובקבוקים צריכים להיות מעוקרות לפני ביצוע כל עדכון. יש מגוון של דרכים לעשות זאת - רותחים אותם במשך עשר דקות, באמצעות steriliser מיקרוגל, או באמצעות עיקור במים קרים כגון מילטון. שאל בריאות המבקר או המיילדת שלך לקבלת ייעוץ.

נוסחות אבקה אינן סטריליים עלולים להכיל חיידקים שעלולות לתת לתינוק שלך קלקול קיבה אם הם לא מוכנים כראוי. אבקות חייבות להיות מעורבבות עם מים כי כבר מבושל ולאחר מכן עזבו להתקרר כ -70 מעלות צלזיוס. טמפרטורה זו יהרוג כל חיידקים שעלולים להיות נוכח אבקה. הדרך הטובה ביותר כדי להשיג את זה להרתיח מים בקומקום ואז לחכות לא יותר מ -30 דקות לפני קבלת הזנה. (מים לא אמורים לשמש בשלב רתיחה, כיוון שהדבר עלול לשבור את חלבוני חלב ויטמיני האבקה.) למדוד את הכמות הנכונה של מים לתוך הבקבוק המעוקר ולאחר מכן להוסיף את המספר הדרוש של סקופים של אבקה. שים על הפטמה המעוקרת המכסה ולנער במרץ לערבב את האבקה. זה אז חשוב לקרר את הבקבוק מתחת למים זורמים קרים מיד עד שהחלב מגיע טמפרטורת הגוף. ניתן לבדוק זאת על ידי טלטול כמה טיפות על גב היד שלך או פרק כף היד - אם שלה בטמפרטורה הנכונה זה לא אמורה להרגיש חם או קר על העור שלך.

אם התינוק אינו מרוקן את הבקבוק שלהם, וזרוק את השאר. שאריות כי נשמרו בטמפרטורת חדר למשך יותר משעה גם חייבות להיזרק.

כד ואקום יכול לשמש לאחסון מים רותחים כאשר להאכיל את התינוק מחוץ לבית. המים צריכים להיות מעורב רק עם אבקת הנמדדים שעת ההאכלה בבקבוק מראש מעוקרים. אל תשכח לקרר את הנוסחה לפני שהיא נותנת את התינוק.

אין לאחסן תערובת חמה, מוכנה בבקבוק לשאוב בגלל חיידקים לגדול ביותר במהירות בטמפרטורות חמות, שעשויה לתת לתינוק קלקול קיבה.

בימים אלה זה בדרך כלל מומלץ כי אתה רק לפצות הזנה כמו שאתה צריך את זה. עם זאת, במציאות זה יכול להיות מעשי, במיוחד אם אתה צריך לספק הזנות על מטפלת או יוצא ליום. אז אפשר להכין כמה בקבוקים בבת אחת. אך יש לזכור כי בקבוקים מוכנים מראש צריכים להיות מקוררים במים קרים מייד ואז הושמו במקרר (הגוף העיקרי של המקרר, לא בדלת). הם יכולים להישמר במקרר עד 24 שעות אך לא אמור לשמש אחרי זה. צריך להיות מועבר בקבוקי מוכן בקופסא מגניבה.

אפשר גם לקנות קרטונים אחד להאכיל בגודל של נוסחא מעורבת מוכנה לשימוש אם אתה בחוץ. אלה כבר מעוקרים רק צריכים להיות יצקו לתוך בקבוק מעוקרים התחממו (אם זה מה התינוק שלך מעדיף).

אם אתה משתמש במיקרוגל כדי לחמם את בקבוקי, להיות מודע כי החלב במרכז הבקבוק יהיה הרבה יותר חם מאשר החלב לאורך הצדדים. לנער היטב את הבקבוק לפני בדקתי את חומם. תמיד לבדוק את הטמפרטורה בזהירות כדי שהתינוק לא לחלוט עצמה.

זכור כי תינוק שמאכילים בבקבוק גם צריך קרבה ומגע. אז, אמהות מאכילות את התינוק שלהם עם בקבוק צריכות תמיד להחזיק את התינוק שלהם ולשוחח איתם, תוך שמירה על קשר עין ועור.

אם תינוק רק נתן לו בקבוק בעריסתו, הוא או היא יהיה להחמיץ את הקשר, הקרבה ומגע שכל כך חשובים עבור רווחה ופיתוח.