Berth

קטרקט

מהן הקטרקט?

המילה 'הקטרקט' משמשת לתיאור כל אטימות או צמצום בהירות של העדשה של העין. זה יכול להיות כל דבר עננות קלות של העדשה כדי להשלים עכירות.

רוב האנשים מעל גיל 50 יש כמה ערפול על העדשה והמצב רק הופך רלוונטי אם אטימות העדשה מפריעות חזון.

קטרקט הוא הגורם הנפוץ ביותר לעיוורון בעולם כיום. היא, לעומת זאת, ניתן לטפל בעזרת ניתוח יעיל מאוד והסרת קטרקט היא הפעולה הנפוצה ביותר שבוצעה באירופה היום.

כיצד קטרקט מפתחים?

הסיבה הנפוצה ביותר עבור קטרקט לפתח הוא העלייה בגיל. כשאנשים מתבגרים, העדשה של העין הופכת להיות פחות ברורה עד, בסופו של דבר, קטרקט הגורם לירידה בראיה קיים. (ועכירות עדשה למעשה להתרחש במידה מסוימת סביב 75 אחוזים של אנשים בגילים מעל גיל 65, אבל רוב אלה לא צריכים שום סוג של טיפול.)

קטרקט הוא מעט שכיח יותר בקרב אנשים עם סוכרת, אצל אנשים הנוטלים טבליות סטרואידים (במיוחד לתקופות זמן ארוכות), באותם שסבלו פגיעה משמעותית לעין, באלו עם היסטוריה משפחתית של קטרקט או דלקת קודמת בתוך עין.

קטרקט. כיצד קטרקט מפתחים?
קטרקט. כיצד קטרקט מפתחים?

לעתים נדירות ביותר, ילדים נולדים עם קטרקט מולד. כל התינוקות נבחנים בימים הראשונים לחיים על מנת להבטיח כי אין להם קטרקט. זה נעשה בדרך כלל על ידי רופא הילדים אשר בוחן תינוקות לפני שהם עוזבים חולים.

מהם התסמינים של קטרקט?

ישנם סוגים שונים של קטרקט.

  • קטרקט גרעיני גורם הפחתה הדרגתית בראיה. זה עלול להוביל לשינויי תיקון המחזה לעין כך משקפים חדשים יש צורך לעתים קרובות, אפילו עד אחת לכמה שבועות.
  • קטרקט קורטיקלי עשוי להצמיח ראייה ירודה מתקשרת לראיית הילות סביב אורות או רואים דברים להכפיל עם עין אחת.
  • ועכירות עדשת subcapsular אחוריות נוטות לגרום לירידה בראיה (במיוחד לקריאה), רגישויות אור בוהקת בהירים.

אלו סוגים של קטרקט אינם בלעדיים ועשויים מתרחשים כולם באותה העין גורמת לכל התופעות הנ"ל.

אם הקטרקט קיים רק עין אחת, אז ייתכן שאין תסמינים כלל כמו המטופל יכול לראות היטב את העין לא מעושה האחרת.

מה ניתן לעשות כדי למנוע קטרקט?

קטרקט הם, בדרך כלל, כחלק מתהליך ההזדקנות אבל מי סובל מסכרת או לוקח טבליות סטרואידים צריכות להיות מודעות לכך שהם עלולים להיות בסיכון מוגבר לפתח קטרקט מוקדם.

הועלתה השערה כי יותר מדי אור שמש עלול לגרום לאנשים רגישים יותר קטרקט כך משקפי שמש באיכות טובה צריך להיות משוחק באור שמש בהיר.

איך מפעילים את הרופא לבצע אבחנה?

ההיבט החשוב ביותר של קטרקט הוא כמה זה משפיע החזון שלך.

בדיקה מלאה של העיניים תתקיים מעורבים לבדיקת רמת החזון וההבטחה כי תיקון המחזה הטוב ביותר הוא להיות משוחק.

אישון העין יהיה מורחב העדשה בחנה בהגדלה.

שאר העין ייבחן גם על מנת להבטיח כי אין סיבה אחרת החזון להיות מופחת או מושפע.

כל מי שמרגיש כי החזון שלהם מתדרדר או שהם סובלים באחת מהתופעות הנ"ל, צריך לבקר אופטומטריסט שלהם (אופטיקאי) אשר יוכלו להבטיח כי הם לובשים את המשקפיים הטובים ביותר. הם יוכלו לייעץ אם הקטרקט עלול להיות מוכן הפניה לבית (מנתח עיניים) רופא עיניים.

איך הם קטרקט מטופל?

אין טיפות או טבליות אשר תתייחס קטרקט. השיטה היחידה של שיפור הראייה היא הסרת הקטרקט בניתוח.

מועד הקטרקט שלי להיות מוכן לניתוח?

בעבר, רופאים נהגו לחכות קטרקט ל 'להבשיל ", אבל זה כבר לא המקרה.

כל מי שיש לו קטרקט כי הוא והוליד בעיות יש לשקול ניתוח קטרקט. לכל אחד יש דרישות שונות על הראייה שלהם ואת ההחלטה צריכה להתבצע על בסיס אישי.

אם ברצונך להמשיך לנסוע, ואת החזון שלך הוא לא עד התקן נדרש לנהוג, אז ניתוח לפעמים נדרש על מנת לשמור על רישיון נהיגה.

מה כולל ניתוח קטרקט?

הניתוח מתבצע בדרך כלל בהרדמה מקומית הרדמה (באמצעות זריקות סביב העין או טיפות לתוך העין כדי לאפשר פעולה ללא כאבים, אבל אתה נשאר ער). הרדמה כללית זמינה למי שרוצה את זה, אבל זה יוצא דופן.

פאקואמולסיפיקציה

רוב קטרקט מוסרים בדרך זו של אירופה. חור קטן נעשה לתוך העין ואת העדשה היא התפרקה (באמצעות אולטרסאונד) והוציאה דרך החור הזה.

הקפסולה העדשה (המחזיקה את העדשה במקומה) אינו מוסר עדשת פלסטיק מלאכותית מוכנס בתוך העין כדי להחליף את העדשה של החולה עצמו כי רק הוסר. תפרים אינם בדרך כלל בשימוש.

פעולה זו מתבצעת בדרך כלל כמקרה יום.

ניתוח extracapsular

פתח גדול יותר עשוי בעין שדרכו העדשה מוסרת. עדשת פלסטיק מוכנסת. תפרים נדרשים כדי לסגור את הפצע.

מה קורה לאחר הניתוח?

אתה כנראה תינתן טבליה אחת כדי להפחית את הלחץ בתוך העין זמן קצר לאחר הניתוח.

יינתן לך טיפות להשתמש לתוך העין באופן קבוע על פני תקופה שבועית עד ארבעה שבועות. טיפות אלה הן בדרך כלל שילוב של אנטיביוטיקה (כדי למנוע הידבקות) ו קורטיקוסטרואידים (כדי להפחית דלקת כלשהי). טיפות אלה מגיעים בדרך כלל כשילוב בבקבוק אחד.

ההתאוששות מן פאקואמולסיפיקציה מהירה יותר מאשר לאחר ניתוח extracapsular.

מהם הסיכונים של הניתוח?

פעולה זו היא מאוד מוצלחת עם שיעור גבוה מאוד של שביעות רצון המטופל. ישנם סיכונים קטנים של זיהום (endophthalmitis), דימום או פגיעה ברשתית שעשויה לגרום לירידה בראייה או אפילו אובדן מוחלט של ראייה בעין. בעיות קשות אלו נחשבות להתרחש על 1 בכל -2,000 חולים.

בטווח הארוך קיים סיכון כי הקפסולה שמכיל את עדשת במקום עשוי להיות מעונן וזה גורם הפחתה הדרגתית בראיה. זה יכול להיות מטופלים עם לייזר YAG מה שהופך חור ברור הקפסולה.

הליך זה מתבצע ביחידה במרפאת או יום. טיפות מסוימות עשויים להידרש אחרי זה לזמן קצר. קיים סיכון קטן כי הרשתית עשויה נתלשה אחרי זה, או שהלחץ עשוי לעלות, אבל אלה יהיו חפשו ומחייב אם הוא קיים.

האם פעילויות להיות מופחת לאחר הניתוח?

פעולה זו מאפשרת התאוששות מהירה של חזון ואת הפעילות של המטופל צריכה להיות מופחתת מאוד מינימאלי. הם בדרך כלל מומלץ לא ללכת לשחות במשך ששת השבועות הראשונים כפי קיים סיכון של זיהום מוגבר.

בנוסף, משאות כבדים או פעילות גופנית נמרצת אינה מומלצת בחודש הראשון - או במשך חודשיים לאחר הניתוח extracapsular.

חולים עשויים לקבל קצת מתקשים בקריאה לאחר הניתוח כי אין כוח ריכוז בשעות עדשת הפלסטיק החדש. זוג משקפי קריאה ייקבע שלושה עד ארבעה שבועות לאחר הניתוח (שישה עד שמונה שבועות לאחר ניתוח extracapsular).