Berth

שפת גוף

שפת הגוף היא התנועות של הידיים והרגליים, תנוחת הגוף, את האופן שבו אתם יושבים, הבעות פנים, צורת הליכה, תנועות עיניים ומחוות קבוע.

שפת גוף אומרת תקשורת עם התנועה או מיקום של גוף האדם, כולל מחוות. זה יכול להיות מודע - או לא מודע. זה חשוב במיוחד תקשורת מינית, וכשאנשים יחד במיטה.

בשנת 2010, מומחה פסיכולוגי ג'יימס בורג טען כי 93 אחוזים של תקשורת אנושית היה על ידי שפת הגוף - ורק 7 אחוזים היה באמצעות מילים. יש להודות, לא כולם מסכימים עם הערכה זו.

שפת הגוף היא משהו כי הוא שם לב על ידי כמעט כולם אבל לא תמיד נותנים להם מספיק תשומת לב. אנחנו לפעמים להתעלם ממנה ולנסות להסתתר מאחורי מילים, אבל אנחנו אף פעם לא צריך לשכוח שאנחנו לא יכולים לרמות את כולם.

אנשים שנמצאים במצב רע מבחינה רגשית לעתים קרובות מייחסים חשיבות רבה שפת הגוף של עמים אחרים. למעשה, לעתים קרובות הוא להרים את הרמז הקטן ביותר של כשל בקשב בדמותו הם מדברים. והם לעתים קרובות לקפוץ למסקנה כי הם משעממים או מטרד - ולכן הם מחריפים כל תחושה של דיכאון או עני הערכה עצמית.

דרך ללמוד את סודות שפת הגוף היא לצפות בטלוויזיה ללא הקול כבוי ולנסות לפרש את הנאמר - פשוט מקריאת שפת הגוף. תוכל לחוות שבני אדם אומר הרבה עם הפה שלהם אשר סתר לעתים קרובות על ידי תנוחת הגוף שלהם, התנועות שלהם וערוצי תקשורת אחרים. הודעות אינן קרובות מעורפלות.

אבל מאפיין בולט של השנים הראשונות של המאה ה -21 היא העובדה כי שפת הגוף של עמים שונים הופכת בהדרגה דומה יותר. לפיכך, תנועת יד של מישהו (נניח) דרום אירופה לעתים קרובות ניתן לפרש בקלות על ידי אנשים ברוסיה או יפן. הרבה זה בשל השפעות של הטלוויזיה, מה שכמובן מראה את אותו סוג של 'אופרות סבון' בכל חלקי הגלובוס.

עם זאת, יש יוצאים מן הכלל. למשל, מצאנו לאחרונה כי "מחווה, אשר ממשמשת בצרפת ורוב אירופה מתכוונות 'אישור' לאצבע-ו-אגודל 'הצוללנים הידועים דברים טובים", הוא פגע מאוד אנשים בברזיל! שם, הוא מתפרש הפניה אל פי הטבעת.

באופן דומה, רופאים אירופיים לומדים שזה לא רעיון טוב להציע קריצה מרגיעה לחולי אסיה - שרבים מהם רואים זאת כמחווה מינית.

מילים ושפת גוף

אם ילד הוא להאמין ההורים שאומרים שזה בריא ללכת לישון מוקדם, כי בדרך כלל לא הגיוני הרבה אלא אם כן ההורים להביע אותו בשתי מילים ושפת גוף. אחרת, הילד עלול לקבל את הרושם שזה רק טוב להורים שהילד לשים לישון מוקדם.

חשוב לזכור כי, למרות שפת גוף נותנת לך ערוץ תקשורת נוסף, שלפעמים סותר את המילה המדוברת, יש לפרשו בזהירות. דבר אחד בטוח, שפת גוף יכולה להיות מושפעת הרגלים מסוימים של הדובר.

מלבד הבדלים אישיים, יש גם - כפי שאנו כבר שצוינו לעיל - הבדלים בין אזורים הגיאוגרפיים, כמו גם בין קבוצות תרבותיות. לדוגמה, ביוון, ואתה תהנהן עבור 'לא', ולנער את הראש עבור 'כן'.

המוח האנושי מתקשר לגוף איך זה למצב את עצמה. שפת גוף היא התת מודעת והוא נועד ליצור איזון בין תחושות פנימיות ומראה חיצוני.

אם אנחנו מפתחים רגישות מוגברת שפת הגוף שלנו, היכולת שלנו לקרוא את שפת הגוף של אחרים הוא גדל.

זה עושה את זה קל יותר לדעת אם אדם אתה מדבר הוא שמח, עצוב, קודר או מגורה. או אם הוא או היא משקרת לך, או חסר סבלנות או משועמם. אתה צריך גם להיות מסוגל לרשום אם האדם נראה כמוך, מסכים או לא מסכים איתך, הוא אגרסיווי אליך, או חשוד, כועס או מודאג.

התבוננות רגשות נסתרים

תשומת לב מוגבר שפת גוף תאפשר לך לבחון את רגשותיה נסתרים, דעות קדומות וכוונות מיניות; כל דרך העיניים שלך ואת החושים האחרים בהם אנו משתמשים כדי לתפוס את העולם סביבנו.

שפת הגוף היא התנועות של הידיים והרגליים, תנוחת הגוף, את האופן שבו אתם יושבים, עומדים או שקר, הבעות פנים, צורת הליכה, תנועות עיניים ומחוות קבוע כגון מלטף את השיער שלך, נוגע האף שלך, וכו '

הטית אותות הראש כי אתה לא מסוכן. זה נטען על ידי אנשים מסוימים כדי להיות תוצאה של אמך מטה את ראשה כשהיא רחמה עליך כילד. היא הראתה לך שהיא לא הייתה כועסת עליך אבל רצתה לנחם אותך. אמא שלך גם ליטף את ידה או את הראש כשהיא מנחם אותך. אנו ממשיכים לעשות זאת גם לאחר גדלנו ואין אמנו יש לעשות זאת יותר. אנחנו נטפח לעצמנו על הלחי, על הזרוע, או לשפשף את הידיים שלנו יחד.

אולי אתם מחזיקים את ידות קרובות פניך כשאתה מדבר - בדרך כלל, זה סימן של חוסר ביטחון. הדבר נכון גם אם אתה מגלגל זקן או שפם עם הידיים או לסדר את השיער שלך, אולי דוחף או סלסול אותו מאחורי אוזן.

אתם יושבים נוח?

הדרך שאנשים יושבים בכיסאות אינה מקרית. אם אתם רובצים עם מתנדנדות הידיים והרגליים, זה כנראה סימן לכך שאתה רגוע ומרגיש בנוח. אם אתה ממוקם על קצה הכיסא איתך רגליים מתוחות לפני שאתה ורגל שלך חצו זה יכול לאותת אדישות.

דוגמה: במדינה שבה כללי ההתנהגות בבית המשפט היו מאוד נוקשים, כעד במשפט ישב כמתואר לעיל, עם מגפיים ענק שלו להיכרך על גבי אחד את השני, לובש מעיל גדול בידיים שלובות. השופט אמר: "לשבת זקוף לפשוט את המעיל שלך, או אני אחזיק לך בוז."

האיש קיבל את יציבתו ההדורים בתוך זמן קצר כשהבין שהוא הסתכן קנס.

מישהו הולך לרופא השיניים או מחכה לראיון עבודה עשוי להיות יושב על קצה הכיסא עם הרגליים שלו או שלה יחד. אם זאת אישה והיא כנראה תהיה מחבקת את תיק היד שלה או מחזיק ממחטה. גוף המתח מתפשט אל מערכת הנשימה, מה שאילץ את הנשימה ולהפוך אתה נשמע קצר נשימה. כאשר אתם נמצאים במצב כזה קל לאבד את הראש ופשוט לברוח אם הדברים לוקחים תפנית לרעה.

דוגמאות

בטלוויזיה זה מעניין לצפות המתמודדים בחידון מראה כמו 'מי רוצה להיות מיליונר'. אתה יכול לזהות מתח המובן שלהם מהאופן שבו הם מחזיקים את ידיהם עד הפארקים שלהם להלבין וגם מהתבוננות בנשימה המואצת שלהם.

אנחנו לא מאמינים שאתם יכולים ללמד אנשים לשלוט בשפת הגוף שלהם לחלוטין; והם יאבדו את שליטה בשלב זה או אחר - כאשר הם הופכים להוטים מדי או יותר מדי כועסים.

קח דיון בין פוליטיקאים, למשל. השליטה היא שם, גם כאשר הם כועסים אבל לעתים קרובות יהיה שריר קטן על ידי הפה כי הוא רועד או וריד מה פועם ולהפוך אדומים. הלחיים מאדימים בנשים שכועסות או נבוכים תוך אוזני גברים לעתים קרובות להאדים בנסיבות דומות.

שפת הגוף עד החתונה זה יעבור

כאשר אתה מנסה לפרש שפת גוף, אתה חייב לפרש ביחס למה שנאמר במלים; אחרת אי הבנות עלולות להתעורר בקלות. כדאי לדון בכללותה.

מספר גורמים חייבים להיות בהתאם אם אתה להסיק מסקנות מוצקות על אדם. הוא או היא עשויה להיות לא בטוח למשל.

על מנת להגיע למסקנה שלך אתה גם צריך לשים לב הבעת פנים, עמדת הפה, תנועות עיניים הרחבת אישון ו הכחשה.

מחקרים הראו כי פני הדובר הוא המקור הכי אמין של מידע על מצב הרוח של אדם.

זוהי דרך חוויות ויזואליות שאושר, הפתעה, כעס או בוז מועבר תוך חוויות שמיעה לתקשר פחד. על מנת לברר את מצב הרוח של הדובר עליך להתבונן שרירי פנים..

  • איך הם הידקו ורופף.
  • איך בקמטים סביב הפה הם התרככו.
  • איך את הקמטים סביב העיניים יכול לגרום להם לזרוח משמחה כאשר זו התחושה בפנים יש לבטא.

אותן התכונות להביע כעס ובוז, בעוד שתכונות רכות נלקחות להביע חסד ידידותי - אבל שמנה לב: רק אם הרגשות גם להאריך את העיניים. ופה מחייך בלי העיניים המחייכות גם שולח אותות של זיוף ו מהימנות.

גבות המתנשאות מעלה ומטה במהירות לאותת קבלת המגע חברתי. אם להרים את הגבות שלך ולשמור אותם מעלה לזמן הוא מאותת הפתעה ותדהמה - אולי אפילו זעם.

כאשר הגבות המורמות משמשים יחד עם קריצה אתה מפלרטט. זה יכול לגרום לבעיות. לדוגמה, ביפן, שם הוא נחשב מאוד לא הולם, כמעט בלתי הולם, להשתמש גיוס גבה בכלל.

דמעות וצחוק הן צורות הביטוי, שלדעתנו הן די קל לפרש. עם זאת, דמעות משמשות להביע דברים שונים רבים - צער, שמחה, וכעס. שחוק יכול להיות סימן של אושר ידידותי, אלא גם של בוז ולגלוג. לפעמים אנחנו גם לצחוק אם אנו פוחדים, או אם אנו חווים משהו מאוד מזעזע.

לפעמים, אנשים שעובדים עם אנשים אחרים בענפי הרווחה או בריאות יכולים לקרות לצחוק אם הם לומדים משהו טרגי במיוחד - ההתעללות, אלימות או מוות.

זה עשוי להיות בתגובה להגן השפיות שלהם מהזוועה של תקריות רבות הם מתמודדים בעבודתם ועשוי גם למנוע מהם הפירוק ובוכה.

כדי להיות מסוגל לקרוא את שפת הגוף היא מאוד מעניינת, אבל זה יכול להיות מסובך, אז היזהרו! טעויות יכולות להתבצע בקלות.

לבסוף, אם אתה רוצה לדעת יותר על שפת גוף, ישנם מספר ספרים טובים בנושא - בעיקר על ידי אלן האוסטרלים וברברה פיז וגם על ידי ד"ר דסמונד מוריס.

אנשים אחרים גם לקרוא:

דיכאון: תסמינים של דיכאון.

הערכה עצמית: לזכור - אתה ייחודי מיוחד!