Berth

טמפונים: סיבה לדאגה?

ביום הלאומי הטמפו התראה היום, פעילים הדגישו את הבריאות לכאורה וסיכונים סביבתיים של טמפונים. אבל האם יש באמת הסכנות, והוא הגיע הזמן לנטוש את הטמפון?

טמפונים דיסקרטיים וקלים לשימוש, אבל הם יכולים לגרום TSS

טמפונים בסביבה כבר בצורה זו או אחרת מאז המצרים הקדמונים השתמשו פפירוס מרוככת, אבל את הטמפון כפי שאנו מכירים אותה פותחה בשנת 1930 המוקדמות.

טמפונים: סיבה לדאגה? ביום הלאומי טמפון התראה, פעילים הדגישו את הבריאות לכאורה וסיכונים סביבתיים של טמפונים. אבל האם יש באמת הסכנות, והוא הגיע הזמן לנטוש את הטמפון?
טמפונים: סיבה לדאגה? ביום הלאומי הטמפו התראה היום, פעילים הדגישו את הבריאות לכאורה וסיכונים סביבתיים של טמפונים. אבל האם יש באמת הסכנות, והוא הגיע הזמן לנטוש את הטמפון?

בזמנו, נשים קדמו ההמצאה בהתלהבות, למצוא אותם נוחים ונוח, וכן שחרור מבורך הגנה סניטרית מסורבלת.

הסיכונים

אבל בשנות ה -1970 ו -1980, מספר תסמונת הלם רעילים הקשורים menstrually (TSS) מקרי מוות בארה"ב ובריטניה עורר בהלה בקרב משתמשים טמפון.

ארה"ב ראתה יותר מ -800 מקרים ו -38 מקרי מוות בשנת 1980 לבדה. מחקרים הראו כי 71 אחוזים מן הנשים היו באמצעות המותג של טמפונים בעל כושר ספיגה גבוה שבאה לאחר לאחרונה לשוק. המוצר הוסר לבין שכיחות יתר של TSS באירופה ירדה ל 470 בשנת 1981, עם 13 מקרי מוות. זה המשיך לרדת בהתמדה מאז.

באזור אירופה, דמויות משירות המעבדה לבריאות הציבור, אשר פיקוח המחלה מ 1985-1995, נמצאות שם היו 18-20 מקרים של menstrually הקשורים TSS מדי שנה, וכתוצאה מכך בתוך שנים עד שלוש מיתות.

פיטר סטיבנסון הוא מנכ"ל התאחדות התעשיינים היגיינה הסופגת - גוף הסחר לשוק ההיגיינה. לדבריו מחקרים מעולם כראוי זיהו את הסיכון של TSS מ טמפונים. עם זאת, רבים מהמחקרים האלה ממומנים על ידי התעשייה.

ובעוד פיטר אומר: "אף אחד לא היה מסוגל להצמיד כל קשר סיבתי," הוא מקבל קיים קשר. אבל עם שיעור התמותה יורד, הן מוצדקות "חששות פעילים?

המוות של בת

הסימפטומים TSS

 • חום גבוה (38.8 מעלות צלזיוס ומעלה)
 • הקאה
 • שלשול
 • פריחת השתזפות דמוית
 • עיניים אדומות
 • סחרחורת
 • סחרחורת
 • כאבי שרירים
 • ירידה בלחץ הדם, דבר שעלול לגרום להתעלפות.

ג'ני שקילוורט עומד מאחורי לאומי טמפו התראה היום. היא הקימה את צדקת טמפו התראה בשנת 1993, בעקבות מותו של בת 15 הבת שלה אליס מ הקשורות טמפון TSS.

הגורם העיקרי TSS הוא זן מסוים של חיידק סטפילוקוקוס. טמפונים Hyper-סופג חשודים בסיוע המחלה, מכיוון שימוש ממושך שלהם משפר התפתחות חיידקים.

אליס השתמשה טמפונים במשך כחצי שנה. הרעלנים הקטלניים כי Staphylococcus aureus משחרר לתוך הדם גרמו לה להיכנס למצוקה נשימתית; היא סבלה שני התקפי לב שממנה לא התאושש.

"הם עשו כל שביכולתם בזמן שהיה להם, 'אומרת ג'ני. "זה היה 48 שעות."

טמפו קשור TSS הוא ללא ספק נדיר, אבל בגלל האופי שלה - היא יכולה לפגוע בכל אחד ללא אזהרה ופועל במהירות - פעילים לומר הרוגים נוספים בקרב משתמשי טמפון הם בלתי נמנעים.

המסר של הקבוצה הוא שאין דבר כזה כמו טמפון בטוח. ג'ני מאמינה הסיבים של זהורית סינטתית, נפוצים לעשות טמפונים, מספק שטח פנים גדול עבור חיידק סטפילוקוקוס ליישב.

דיוקסינים

נוסף על חששות TSS, נשמעים גם קולות על הסיכון לסרטן קשור דיוקסינים הנוצר במהלך ייצור טמפון.

דיוקסין נמצא בכל דבר, כוללים מזון, ופעילים טוענים כי חשיפה חוזרת כמויות זעירות על פני חיים שלמים של שימוש הטמפו שלא לצורך מעלה את הרמות של נשי חשיפה.

תחושה של פרספקטיבה

אז איך מודאג צריך טמפון משתמש להיות?

לגבי השפעתם על הבריאות, פיטר סטיבנסון הוא חריף. לדבריו, "זה מדהים שאנחנו לא הסרנו נשי en-כאיש אחד מהאדמה אם האמנו חצי מהדברים שנאמרו על הדברים האלה."

בטח יש לו נקודה כאשר טמפונים משמשים בבטחה על ידי מ'נשים בכל שנה?

ביחס לסיכון דיוקסין, פיטר אומר יצרניים להירשם לתכנית הודעה עם משרד המסחר והתעשייה על קוד ההתנהגות אוסר שימוש הלבן בכלור היסודות שמייצר דיוקסין מסרטן.

היא מציינת כי שום בעיות הקשורות טמפון נוטות יותר לערב בעיה עם טמפון שמר מ סיכון בריאותי ממשי.

טמפונים 'משמשים ושל יתרון גדול לנשים רבות. זה עד בחירה אישית. " אבל, ד"ר Flett מוסיף, טמפונים אמור לשמש בתבונה.

להישאר בטוח

היכן כל זה משאיר אותנו? אם אתה עדיין רוצה להשתמש בטמפונים, טמפו התראה אומר ביצוע כמה כללים פשוטים צריך להוריד את הסיכון לסיבוכים שלך.

אלו כוללים:

 • השתמש לספיגה הנמוכה ביותר הנדרשת בכל שלב של המחזור שלך.
 • אין להשתמש בטמפונים ברציפות במהלך התקופה.
 • חלופי עם תחבושת היגיינית, במיוחד בלילה.
 • השתמש מגבת בסוף המחזור שלך.
 • שינוי טמפונים כל ארבע עד שש שעות.
 • אין להשתמש בטמפונים אם היו לך כל הפרשות חריגות.
 • רחצו ידיים לפני ואחרי השימוש, ולטפל את הטמפון מעט ככל האפשר.

בעוד TSS מתפתחת רק בנסיבות מסוימות, אומר ד"ר Flett, נראה שיש סיכון גדול יותר הקשורים נשים במחזור צעירות.

הוא חשב כי במהלך שנתי נשים לבנות חסינות מפני חשיפה מזיקה חיידק סטפילוקוקוס במהלך חיי היומיום ולהיות פחות רגיש לזיהום.

מסיבה זו, טמפו התראה מייעץ בנות להימנע טמפונים במהלך השנים הראשונות של תקופתם.

השפעה על הסביבה

דאגות אחרות על טמפונים, ומוצרים סניטריים בכלל, מרכז על ההשפעה הסביבתית שלהם.

ליז סאטון של שדולת נשי הסביבה אומר שזה לוקח בערך שישה חודשים עבור טמפון כדי שיתפרק, בעוד אניה מגבת סניטרית פלסטיק נמשכת ללא הגבלה זמן.

"אנחנו מודאגים על הסביבה הימית במדינה הזאת כי יש לנו בעיה מסוימת עם השטיפה של טמפונים. אנחנו רואים הרבה של פסולת וביוב הקשורות עושה את דרכו אל חופים אל הים. " שבעים אחוזים של חסימות במערכת הביוב נגרמים על ידי שפכים סניטריים, ליז מוסיף.

הרשת היא גם מודאגת לגבי הכמות של חומרי הדברה בשימוש על כותנה, ויש לו שאלות לגבי כותנת GM והשפעתה על הסביבה. למרות טמפונים מכותנה אורגנית עשוי לפתור את הבעיה הדברה, הם עדיין לגרום פסולת, אומרת ליז.

תעשיינים עשויים הפסיקו להשתמש לבנה בכלור בייצור של טמפון עצמו, אבל על פי ליז, יש ראיות זה עדיין ממשיך בשלב הראשון של ייצור (שלב מעיכת עץ), אשר מעלה שאלות לגבי דיוקסין.

חלופות קינדר

אם כל הדיון משאיר אותך מחפש הגנה סניטרית כי הוא תיאורטי Kinder לגוף שלך ואת הסביבה, בחירות כוללות רפידות לשימוש חוזרות, רחיץ 'לשוער - כוס חודשית.

כוס גומי קטנה זה מוכנסת לתוך הנרתיק כדי לאסוף דם וסת, וזה לשימוש חוזר. לכאורה שנמשך 10 שנים, זה שיפור עצום מן הטונות של מוצרים סניטריים זרקו באתרי פסולת מדי שנה.

אירנה Rodziewicz בריסטול, שמוכר השוער, אומר: "זה מאוד היגייני," במיוחד בהשוואה למה שהיא מכנה "מוך סינתטי". אירנה מוסיפה שבגלל השומר עשוי גומי חלק, ישנה הזדמנות פחות לחיידקים לגדול עליו, לעומת החומר הסיבי המהווה טמפונים.

עם זאת, ד"ר Flett מזהיר שנשים צריכות להיות "זהירות של דבר מה שמר בנרתיק לכל תקופת הזמן".

עוד 'טבעיים' טמפונים, עשוי כותנה או כותנה אורגנית, ולא זהורית, וללא תוספים, הם גם אופציה, כמו גם נוחה, רזה אונליין מגבות סניטריות - אבל אלה לא להתייחס לנושא הסביבתי.

כל הנשים צריכות להיות מודעות של הבעיות הבריאותיות, ומנצלות את ההזדמנות כדי לחשוב על איזה מוצר מתאים להם בצורה הטובה ביותר.

זה יכול להיות שרבים מאיתנו ישתנו ההגנה שלנו סביבתיות ולא מסיבות בריאותיות - אף אם היינו מוכנים ללכת רחוק ככל פפירוס זה כבר עניין אחר.