Berth

אוטיזם - מימוש הפוטנציאל שלך

יש אנשים שנולדו עם אוטיזם להמשיך ולהשיג דברים גדולים. אבל פעילים לומר שהרוב לא מקבל את ההזדמנות להגשים את הפוטנציאל שלהם.

קורסים יכולים לעזור לאנשים עם אוטיזם לממש את הפוטנציאל שלהם.

דרך לשום - מקום

הדמות שגילם דסטין הופמן בסרט 1988 Rainman הוא עבור אנשים רבים האנשה של אוטיזם - כמעט ילדותית, הקשתה חברתית, אבל גאון לשנן רצפים ארוכים של מספרים.

אמנם זה סטריאוטיפ קיים, זה נדיר. באופן דומה, כמה אנשים הסובלים מהמצב צפויים להיות לקח מתוך דאגה למגורים על ידי אחיו אובד ונלקח על דרך נסיעתו ללאס וגאס. במקום זאת, הם להתמודד עם קיום ארצי יותר, כי לעתים קרובות מגיע לשיאו העבודה במשרה החלקית המוזרה או השנים ביילה מרחרחת הבית.

וזה פשוט לא מספיק, אומר סטיב להעלות, מנהל מדיניות עם האגודה האוטיסטית הלאומית (NAS). "זוהי זכותו הבסיסית של אדם יש פעילות משמעותית," הוא אומר. "גילינו כי רק 12 אחוזים של אלה עם תסמונת אספרגר [צורה נפוצה של אוטיזם] הם בתעסוקה במשרה מלאה, למרות הרוב המכריע רוצה לעבוד."

דו"ח שפורסם בשנת 2001 הראה כי 'שיעור מדאיג "של אנשים עם אוטיזם בילה את זמנם עזרה בבית או לא לעשות כלום, אומר סטיב. "זהו בזבוז עצום לחברה כמו גם בזבוז של הפרט."

בנוסף, רק מיעוט זעיר של אנשים עם אוטיזם לחיות למחצה עצמאית בדיור נתמך. רוב צריך עזרה עם משימות יומיומיות כמו קניות וניהול כסף, ורק כשליש הם בטיפול מגורים. ההיתר גר בבית עם משפחותיהם, אומר סטיב.

מתוך אחד מוזר

האגודה האוטיסטית הלאומית מעריך כי אוטיזם או הפרעת ספקטרום האוטיזם, משפיע 1 אחוזים מכלל האוכלוסייה בדרכים שונות.

רבע אנשים הסובלים מהמצב יש IQ נמוך ולקויות למידה. פחות נפגעת קשות הן אגורה 75 שיש להם נורמלי או מעל אינטליגנציה ממוצעת, כולל אלה עם תסמונת אספרגר. מה הם כולם חלק, במידה זו או אחרת, הוא 'שילוש של ירידת ערך "- תקשורת, חברתית וקשיי דמיון.

בעיות תקשורת לנוע בין להיות אילם לתקופה של רגיעה מילולית מדי ושימוש קפדן, שפה פורמלית אפילו במסגרות מזדמנות. יש אנשים לחקות את מה שנאמר להם, ואחרים חוזרים על עצמם.

אנשים עם אוטיזם לא יכולים לקרוא את שפת גוף או רמזים חברתיים אחרים, כגון טון הדיבור. הם עשויים לדבר בקול רם או במשך זמן רב מדי, או מצטופפים אחר זה מרחב אישי. לחלקם יש התנהגות מוזרה כגון נפנוף הידיים או נדנדה שיכול למשוך תשומת לב לא רצויה, מתגרה ובריונות.

והם אינם מסוגלים לדמיין מה החיים של אדם אחר הם כמו, או מה הם עלולים להרגיש או לחשוב.

זה קשה מספיק פונה לקבלת עבודה ללא הסבירות כי אתה תדבר בקול רם מדי בראיון שלך מתחיל להתנועע אם אתה מרגיש לחוץ. שואף להיות מעסיקים, לעומת זאת, פן צורך ללמוד דרכים חדשות של תקשורת - אנשים עם אוטיזם לקחת את מה שנאמר, פשוטו כמשמעו, ולכן אין טעם לבקש אותם 'בורח כמה עותקים' או 'לקחת את זה אל חדר הצילום'. או ליתר דיוק, "לצלם זה 20 פעמים".

סיכויים טובים יותר

אבל ניתן להתגבר על קשיים כאלה. האגודה האוטיסטית הלאומית מפעילה שירות תמיכה התעסוקה שנקרא וסיכויים, הממומן בחלקו על ידי משרד העבודה הארחה. אנשים עם אוטיזם מכונים מעבודה המרכזית לאחר הערכה ראשונית על ידי עובדת סוציאלית.

רוב להצטרף לקורס הכנה 12 שבועות שמכסה תקשורת ומיומנויות ראיון ו 'סינגור עצמי "- ללמוד כיצד להסביר הנכות שלך לאחרים. תשומת לב מיוחדת עשויה להיות משולם ליצור קשר עין או הימנעות לצעוק במהלך ראיונות בפועל. ניסיון בעבודה הוא גם חלק מהתוכנית.

אנשים עם אוטיזם בדרך כלל להיכנס עבודת המערבת מגע שגרתי מעט עם הציבור, אומר ג'ודית אשלים, יועץ תעסוקה עם וסיכויים בלונדון, שבה יש כ -100 אנשים על תקציבה. עבודה במחסן, הזנת נתונים, עבודות חדר דואר וגינון אופייניים.

"הרבה לקוחות שלנו כמו עקביות והשגרה. עבודות הזנת נתונים הן מאוד שיגרתיות, "היא אומרת. "יש עבודת סט, אתה בא, אתה עושה דבר מוגדר, אתה רוצה ללכת הביתה. יש לי הרבה לקוחות שעובדים בשירות המדינה כעוזרי ממשל. "

וסיכויים 'יועצים להשתתף ראיונות עם לקוחותיהם ומלווים אותם כשהם מתחילים עבודה ראשונה, דרוגים בחזרה תמיכתם לאורך זמן. הם גם מדברים למעסיקים מלכתחילה, נותנים טיפים על ראיונות, דן בכל נושא הקשור פעם התעסוקה מתחילה והעלאת מודעות בקרב צוות.

"נכות נוטה להפחיד הרבה אנשים," אומרת ג'ודית. "בדרך כלל הם זהירים מדי, ולאחר מכן כאשר הם להכיר את הלקוח הם מבינים כי הוא בחור מקסים וכי, אם כי יש דברים מסוימים שהוא לא יכול לעשות, הוא יכול לעשות את העבודה לא פחות טוב מכל אחד אחר."

היא אומרת "העבודה והסיכויים היא גם חיובית למעסיקים. "זה עוזר להם, אני חושב, להיות חיובי יותר לגבי העסקת אנשים עם מוגבלויות נוספים בעתיד. זה מפיג את המיתוסים שיש לאנשים על נכות. "

אחריות השתמטות

אבל סיכויים פועלים רק בלונדון, שפילד, מנצ'סטר וגלזגו, וכל כך הרבה אנשים עם אוטיזם הם מפספסים. נוסף על כך, סטיב להעלות אומר עוד צריך להיעשות מוקדם יותר בחיים.

הורים אומרים כישורים חברתיים, למשל, הם חיוניים אם ילדיהם לקיים מידה של עצמאות. אבל מחקר NAS החדש, בשל לפרסום, נמצא כי כמה מקבלים זה סוג של תמיכה. מתקני משחקים והפנאי מתאימים - קריטיים להתפתחות - גם חסרים. מטפלים פסיחה על זכויות תועלת מתקשה למצוא תחבורה ודיור הולמים.

גירעונות אלה גם בגלל הפרעת ספקטרום האוטיזם, בעיקר תסמונת אספרגר, ורק לאחרונה זוהו, כך סוכנויות נתקלו לשחק 'להדביק', אומר סטיב. "אחת הבעיות האמיתיות הוא במחלקות לשירותים חברתיים פשוט לא יודעות מספיק על אוטיזם כדי להיות מסוגל לספק תמיכה."

סטיב מוסיף התנאי צריך להיכלל בטירונות לאנשי מקצוע כגון מורים ו- GPS.

גארי סמית, מורה ראשי ב מיוחד מנור שדות צרכי הספר ב קולצ'סטר, מסכימה ישנם פערים גדולים שירותים לאנשים עם אוטיזם. אחריות על צרכי ילד עוברת סוכנות שונה ספי גיל מסוימים, בכל פעם מכריח הורים למלא יותר טפסים לזייף קשרים חדשים.

הורים לא צריכים להיות לקפוץ דרך חישוקים בכל שלב. הוא צריך להיות כל מצטרף, "אומר גארי. מטרתו היא לילדים להתחיל מקבלים תמיכה משירותי דיור ותעסוקה בזמן שהם עדיין בבית הספר, המאפשר מעבר חלק לתוך העבודה והקהילה.

אוטיזם - מימוש הפוטנציאל שלך. חלק מהאנשים נולדים עם אוטיזם להמשיך ולהשיג דברים גדולים. פעילים אבל לומר שהרוב לא מקבל את ההזדמנות להגשים את הפוטנציאל שלהם.
אוטיזם - מימוש הפוטנציאל שלך. יש אנשים שנולדו עם אוטיזם להמשיך ולהשיג דברים גדולים. אבל פעילים לומר שהרוב לא מקבל את ההזדמנות להגשים את הפוטנציאל שלהם.

"החלטתי הקריירה שלי הולכת להיות על עושה את זה קורה," הוא אומר. "יש לי 20 שנים עזב."

רבים מקווים שזה לא ייקח כל כך הרבה זמן.

מידע נוסף

האגודה הלאומית האוטיסטית: www.nas.org.uk